درنگ : نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد موضوعات غیرواقعی مانند دلقک‌های شیطانی، یا هیولاهای زیر تخت از لیست آمریکایی‌ها حذف شده و موضوعاتی واقع‌گرایانه‌تر و مرتبط با زمان کنونی به آن افزوده شده‌است.

به گفته کریستوفر بیدر محقق ارشد این پروژه، داده‌های نظرسنجی ۲۰۱۷ نشان می‌دهد اگرچه برخی از ترس‌های قدیمی در لیست باقی مانده‌اند، اما تغییر جهت واضحی نیز به سوی ترس‌های زیست‌محیطی صورت گرفته‌است. در داده‌های به دست آمده کاملا واضح است که ترس مردم نسبت به آنچه توسط رسانه‌ها در معرض آن قرار می‌گیرند، افزایش پیدا کرده‌است درحدی که بسیاری از ۱۰ ترس برتر آمریکایی‌ها به نوعی با رسانه‌ها در ارتباط است.

محققان دانشگاه چپمن در این نظرسنجی همچنین دریافته‌اند ۵۲ درصد از آمریکایی‌ها باور دارند ارواح می‌توانند اماکن را تسخیر کنند، و ۲۶ درصد از آنها اطمینان دارند بیگانه‌های فضایی به زمین آمده‌اند.

در ادامه با ۱۰ ترس برتر آمریکایی‌ها آشنا می‌شوید:

  • فساد مقامات دولتی (۷۴٫۵ درصد): این موضوع سه سال پی در پی اولین ترس مردم آمریکا بوده‌است و در غیرقابل اعتماد بودن سیاستمداران ریشه دارد درحدی که ذهن سه چهارم مردم آمریکا را به خود مشغول کرده‌است.
  • قانون بیمه سلامت آمریکایی‌ها (۵۵٫۳ درصد): یکی از مهم‌ترین ترس‌های شهروندان آمریکایی با جو سیاسی کنونی آمریکا در ارتباط است. قانون بیمه سلامت اصلی‌ترین موضوعی است که این روزها فضای سیاسی آمریکا را درگیر خود ساخته‌است.
  • آلودگی اقیانوس‌ها، رودها و دریاچه‌ها (۵۳٫۱ درصد): این ترس نیز که یکی از جدید‌ترین‌های لیست سال ۲۰۱۷ است، با توجه به گزارش‌های جدیدی که درباره آلودگی محیط زیست جهان و تاثیر فعالیت‌های انسانی بر طبیعت منتشر می‌شوند، چندان غیرعادی به نظر نمی‌آید.
  • آلودگی آب آشامیدنی (۵۰٫۴ درصد): یکی از موضوعاتی که رسانه‌های آمریکایی پس از وقوع رویدادهای وحشتناک آب‌های مسموم در فلینت میشیگان به شدت به آن پرداخته‌اند، آلودگی آب آشامیدنی است که امسال برای اولین‌بار وارد لیست ترس‌ها شده‌است.
  • نداشتن پول کافی (۵۰٫۲ درصد): شاید پول خوشبختی نیاورد اما می‌تواند زندگی را راحت‌تر کند. نداشتن آن به یکی از ترس‌های بزرگ آمریکایی‌ها تبدیل شده‌است و آمریکایی‌ها تقریبا هیچ چشم‌انداز مطمئنی از آینده مالی خود ندارند.
  • هزینه‌های گزاف درمانی (۴۸٫۴ درصد): یکی از موضوعات داغ سیاسی حال حاضر آمریکا بیش از نیمی از آمریکایی‌ها را دچار وحشت کرده‌است. متاسفانه بیماری و تصادف‌ها انتخابی نیستند اما قطعا هزینه‌های زیادی به دنبال دارند.
  • درگیری در جنگ جهانی (۴۸٫۴ درصد): بسیاری از آمریکایی‌ها از آغاز درگیری جهانی که به نفع هیچکسی نخواهد بود، نگران یا بسیار نگرانند.
  • گرمایش جهانی و نغییرات اقلیمی (۴۸ درصد): بی‌توجهی به اخبار مرتبط با گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی تقریبا غیرممکن است: نابودی کوه‌های یخی، مرگ صخره‌های مرجانی، رکورد جدید گرمای هوا و عوارض دیگر گرمایش جهانی همگی به کابوس جدید آمریکایی‌ها تبدیل شده‌است.
  • استفاده کره شمالی از سلاح اتمی (۴۷٫۵ درصد): درگیری‌های لفظی میان دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی به نظر تمامی ندارد و تنها به نگرانی‌ آمریکایی‌ها از حمله کره شمالی به آمریکا افزوده‌است.
  • آلودگی هوا (۴۴٫۹ درصد): آلودگی هوا یکی از بزرگترین مشکلات در بسیاری از مناطق شهری در سرتاسر جهان است. نگرانی از کیفیت هوایی که نفس می‌کشیم نیز یکی از نگرانی‌های بزرگ مردم جهان است که آمریکایی‌ها نیز بخشی از آن هستند.