درنگ: بر این اساس دلار با ۵۰ ریال افزایش ۴۲۰۵ تومان، پوند با ۹۴ ریال کاهش ۵۶۴۶٫۵ تومان و یورو با کاهش ۲۶ ریالی ۴۹۴۱٫۵ تومان ارزش‌گذاری شد. برای امروز نرخ رسمی ۱۱ ارز کاهش و ۲۳ ارز افزایش یافت و بهای ۵ ارز هم کاهش یافته است.

ارزقیمت
دلار۴۲۰۵
پوند۵۶۴۶٫۵
فرانک سوئیس۴۲۰۸
روپیه هند۶۱٫۸
درهم امارات۱۱۴۵٫۱
صد روپیه پاکستان۳۶۲۵٫۱
صد ین ژاپن۳۷۸۰٫۷
دلار هنگ کنگ۵۳۵٫۷
لیر ترکیه۹۳۱٫۲
روبل روسیه۶۷٫۵
صد دینار عراق۳۵۴٫۹
یوان چین۶۵۸٫۷
رینگت مالزی۱۰۵۷٫۴
هزار وون کره۳۸۷۳٫۲
یورو۴۹۴۱٫۵

نرخ دلار رسمی به ۴۴۵۰ تومان می‌رسد

شرق نیز نوشت: درپی جهش ارزی در پایان سال ۹۶ و ادامه‌یافتن سیر صعودی قیمت آن، بسیاری از سیاست‌گذاران پولی در تحلیل چرایی آن به سه مورد اشاره می‌کردند؛ دخالت کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، شرایط اقتصادی داخل کشور و تصمیم آمریکا برای خروج از برجام.

مسئولان و سیاست‌گذاران پولی امیدوار بودند روند افزایش قیمت ارز حباب بوده و نوسانات و التهابات گذرا باشند. تجربه این نوسانات ارزی در کارنامه اقتصادی چندساله ایران نیز دیده می‌شد، در‌حالی‌که افزایش بیش از ۴۰درصدی نرخ ارز در پایان سال گذشته، خلاف تجربه‌ سال‌های قبل، پایدار و طولانی شد. اکنون خود رئیس بانک مرکزی نیز پذیرفته است که نرخ دلار کاهش نخواهد یافت و تا پایان سال با اندکی افزایش همراه خواهد شد.

بهاالدین هاشمی، کارشناس بانکی، در گفت‌وگو با «شرق» معتقد است اختلاف زیاد میان نرخ ارز رسمی و غیررسمی باعث شده اقتصاد کشور با چالش کوچک‌نمایی صادرات و بزرگ‌نمایی واردات مواجه شود که در نهایت خطر خروج سرمایه را به همراه دارد.

وحید شقاقی‌شهری نیز بر این باور است که اگر دولت دو سمت عرضه و تقاضای بازار ارز را هم‌زمان تقویت نکند، ممکن است نتواند افزایش نرخ ارز را طبق پیش‌بینی خود در محدود پنج تا شش درصد مهار کند.