درنگ: دستبندی جدید به نام Steer ساخته شده که در صورت خواب آلودگی راننده، شوک الکتریکی ایجاد می‌کند تا از سانحه جلوگیری شود.

این دستگاه که در شرکت راه اندازی فناوری لتونی ارائه شده در وب سایت KickStarter به عنوان طرحی خلاقانه با هدف کاهش حوادث جاده‌ای ناشی از خواب آلودگی رانندگان انتخاب شده است.

Steer که به بازوی راننده متصل می‌شود اگر احساس خواب آلودگی راننده را تشخیص دهد نور زردی را روشن و پیام یک لرزش به بازوی راننده ارسال می‌کند. اگر ضربان قلب همچنان افت کند، چراغ قرمز چشمک می‌زند و پالس قابل توجه الکتریکی باعث بیدار شدن راننده می‌شود.

شاید در این شرایط ترجیح بر این باشد که راننده عوض شود یا همان راننده پس از استراحت دوباره به مسیر ادامه دهد اما طراحان Steer ادعا می‌کنند که پالس‌های الکتریکی با افزایش سطح سرتونین و کورتیزول، راننده را به اندازه کافی برای یک رانندگی ایمن آماده می‌سازد.

به گفته طراحان این تکنولوژی، این تغییرات به شما احساس سرزندگی و طراوت می‌دهد و ضربان قلب شما را به حالت طبیعی باز می‌گرداند.

هنگامی که شما شروع به استفاده از این طرح می‌کنید وقت آن است که روش‌های قدیمی بیدار بودن مانند مثل زیاد کردن صدای ضبط یا تغییر هوای ماشین را به فراموشی بسپارید.

Steer بسیار بهتر از دو یا سه لیوان قهوه یا نوشابه انرژی‌زا به بیدار نگه داشتن شما کمک می‌کند و البته برخلاف آنها هیچگونه تاثیری بر سلامتی شما نمی‌گذارد.

در حال حاضر می‌توان این دستبد را در سایت KickStarter با قیمت ۱۰۰ پوند ( ۱۲۵ دلار) سفارش داد.