تاول چیست؟
تاول در واقع از تجمع مقداری مایع در بین لایه‌های پوست ایجاد می‌شود تا بین زخم و لایه سطحی پوست مثل یک تشک عمل کرده و از زخم محافظت نماید.

درمان آن چگونه است؟
معمولاً تاول به‌طور طبیعی برطرف می‌شود، لایه بیرونی پوست خشک شده و مایع نیز جذب لایه‌های درونی پوست می‌شود. این پروسه بین ۷ تا ۱۰ روز طول خواهد کشید. اما در این مدت باید پوست را با آب و صابون شسته و تمیز نگه دارید. همچنین روی تاول کمی وازلین بزنید. تکه‌ای ابر را برداشته و وسط آن را خالی کنید و روی تاول بگذارید تا از تماس آن با سطوح بپرهیزید. همچنین قسمتی که تاول زده است نباید تحت فشار قرار بگیرد.
‌ به هیچ عنوان لازم نیست تاول را بترکانید. اما اگر تاول ترکید، پوست آن را نکنید. کمی وازلین به آن زده و یک چسب زخم روی آن بچسبانید. چنانچه تاول بسیار بزرگ و دردناک است، برای ترکاندن آن از یک سوزن نازک استفاده کرده و حتماً سوزن را با الکل ضدعفونی کنید.

روش‌های پیشگیری
احتمال تاول زدن در محیط‌های مرطوب بیشتر است. بنابراین جوراب‌های پشمی و الیافی که آب را به خود جذب می‌کنند می‌توانند به شما کمک کنند. برخی حتی پوشیدن دو جفت جوراب را نیز توصیه می‌کنند. اگر می‌دانید با پوشیدن کفش‌های میهمانی پایتان تاول می‌زند، از قبل پاشنه، بین انگشتان و پشت مچ پا را چسب زخم بزنید. در انتخاب کفش بسیار دقت کنید. کفش چه برای پا بزرگ باشد چه کوچک احتمال تاول زدن را افزایش می‌دهد. هنگام بستن بند کفش نیز دقت کنید که پای شما باید کاملاً احساس راحتی کند و بند بسیار سفت یا شل نیز مشکل ساز خواهد بود. همچنین اگر کفش‌های روزمره‌تان چندان راحت نیست از کفی‌های طبی استفاده کنید.