درنگ: زمانی که به وی اعلام شد مرحله بعدی درمانش پرتو درمانی است، وی ترجیح‌داد برخلاف میل پزشکش درمانی متفاوت را درپیش بگیرد: اکسیژن درمانی پرفشار. وی پس از ۶ هفته گذراندن در مخزن مخصوص اکسیژن‌درمانی، اکنون ۲۰ ماه است که از چنگال سرطان رهایی یافته و دوباره می‌تواند بخواند.

درمان سرطان با کمک اکسیژن‌درمانی پرفشار

گوئر معتقد بود پرتودرمانی به جای درمان آسیب بیشتری به سلامت وی خواهد زد، به ماهیچه‌های دهان و گردن او آسیب خواهد زد و غدد چشایی و بزاغی او را نابود کرده و قدرت صحبت کردن را از او خواهد گرفت. در پرتودرمانی از پرتوهای پرقدرت ایکس برای کشتن بقایای سلول‌های سرطانی که توسط جراحی از بین نرفته‌اند استفاده می‌شود که می‌تواند عوارض جانبی کوتاه‌مدت یا طولانی مدتی داشته‌باشد،‌به ویژه در سرطان دهان: مشکلات تغذیه ای، دندانی، اسیب‌دیدگی استخوان فک و تخریب صدا.

گوئر به عنوان یک خواننده نگران هرچیزی بود که می‌توانست به صدای او آسیب وارد کند. بخشی از زبان او که در جراحی برداشته‌شد، از روی ماهیچه بازویش بازسازی شد. جراحان همچنین طی جراحی ۶ ساعه ۴۱ غده لنفاوی را نیز از گردن او خارج کردند.

پس از آن بود که وی به جستجوی درمان‌های طبیعی برای از بین بردن مابقی سرطان پرداخت و اکسیژن‌درمانی پرفشار را انتخاب کرد. این درمان شامل نشستن درون مخزنی با فشار هوای خاص است درحالی که اکسیژن برای چندین ساعت وارد مخزن می‌شود. وی برای دو ماه این درمان را چندین‌بار در هفته انجام می‌داد.

به گفته متخصصان این تکنیک درمانی، ‌زمانی که انسان اکسیژن را تحت فشاری خاص تنفس می‌کند، اکسیژن بهتر درون جریان خون حل شده و خون و بافت‌های بدن را اشباع می‌کند و روند ترمیمی در آن تسریع می‌شود. فشار هوای درون این مخزن بیش از سه برابر فشار هوای عادی است، درست مانند اینکه ۱۹ متر به زیر آب بروید.

ریه‌ها در این شرایط  اکسیژن بیشتری جذب می‌کنند و این گاز سریعتر به بخش‌های مختلف بدن توزیع می‌شود. بیمارانی که این روش درمانی را انتخاب می‌کنند هربار ۹۰ دقیقه درون مخزن می‌نشینند و یک دوره کامل درمانی نیز ۴۰ جلسه است. فواید این شیوه درمانی هنوز در دست بررسی است اما مطالعات تاکنون نشان داده‌اند این درمان می‌تواند در کاهش درد ناشی از بیماری بسیار موثر باشد.

همچنین بررسی‌های انجام گرفته توسط دانشگاه رایس در سال ۲۰۱۵ نشان داد این شیوه درمانی وضعیت سلامت هر ۴۸ داوطلب مورد آزمایش را بهبود داده‌است و تحقیق دیگری در سال ۲۰۱۳ نشان داده که این تکنیک می‌تواند تعداد چرخش سلول‌های بنیادین در بدن را هشت برابر افزایش داده و فعالیت آنها را نیز تشدید کند.