وال استریت ژورنال: ترامپ به یک هنرپیشه پورنو حق السکوت داده است

درنگ : جکسون روز پنجشنبه گذشته نامه ای فوری از سوی تعدادی از پزشکان و متخصصان دریافت کرد که خواستار انجام آزمایش‌های بنیادی روانی روی ترامپ شده بود.

درحالی‌که بازبینی پنج معاینه فیزیکی اخیر ترامپ اشاره کوچکی به سلامت روانی او داشته‌اند و درهیچ یک از این گزارش‌ها خبری از جزئیات تست‌های روانی نیست،‌این نامه تاکید کرده‌است که طی معاینات فیزیکی،‌ انجام معاینات روانی امری عادی است به ویژه برای افراد بالای ۶۶ سال. این در حالی است که ترامپ ۷۱ سال دارد. دستورالعمل های پزشکی نشان می دهند افرادی که در این رده سنی هستند باید مرتباً از لحاظ شناختی و سلامت عملکرد عصبی مورد معاینه قرار بگیرند.

کاخ سفید زیر سوال بردن سلامت روانی ترامپ را شرم آور و خنده دار توصیف کرده است. کاخ سفید همچنین اعلام کرد دونالد ترامپ معاینات روانی را نخواهد پذیرفت و این تصمیم بستگی به خود او دارد که چه اطلاعاتی را در انتظار عموم قرار دهد.

در نامه مذکور آمده است: بدون انجام چنین آزمایشی، دونالد ترامپ درمان مناسب را دریافت نمی کند. همچنین بدون این آزمایش مردم آمریکا فهم درستی از سلامت رئیس جمهورشان نخواهند‌داشت.

از آنجایی که تشخیص سلامت روانی یک شخص فقط از نزدیک امکان پذیر است، این متخصصان از پزشک کاخ سفید خواسته‌اند احتمال زوال عقلی ترامپ را بررسی کند. نگرانی ها درباره احتمال مشکلات روانی ترامپ رو به افزایش است. البته در این نامه به دلیل افزایش این نگرانی‌ها اشاره‌ای نشده‌است.

 

 

مشکلاتی که این متخصصان به تشخیص آنها اشاره کرده‌اند شامل سخنان بی معنی و مبهم، نشناختن دوستان قدیمی، تکرار مداوم یک مفهوم، کاهش هماهنگی عضلات، سختی در خواندن، فهمیدن و گوش کردن، قضاوت از روی شک، ناتوانی در برنامه ریزی و حل مسائل، کنترل نداشتن بر رفتار، کاهش دامنه لغت در سال های اخیر و وابستگی بیش از حد به استفاده از صفات عالی می شود.

پس از انتشار کتاب “مایکل ولف” با عنوان “خشم و آتش” درباره دونالد ترامپ، وضع روانی او توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. ولف به نقل از منابع نزدیک به ترامپ در کتابش نوشته‌است رئیس جمهور با اینکه عادت داشت مسائل را در یک بازه ۳۰ دقیقه ای تکرار کند، حالا سه داستان را در یک مکالمه ۱۰ دقیقه ای تکرار می کند. ولف همچنین در مصاحبه‌ای با “کریستین امانپور” گفت : ۱۰۰ درصد اطرافیان ترامپ باور دارند او توانایی انجام مسئولیت‌هایش را ندارد.

 

 

ترامپ و کاخ سفید، ولف و کتابش را تخیلی و زباله تبلیغاتی خوانده‌اند و از سلامت روانی رئیس جمهور آمریکا دفاع کرده‌اند. ترامپ هفته گذشته در توییتی نوشت: درواقع دو دارایی بزرگ من در زندگی ثبات روانی و هوشم بوده‌اند و خودش را یک نابغه با ثبات توصیف کرد.

کارگروه خدمات پیشگیرانه آمریکا به پزشکان توصیه کرده است در جستجوی علائم اولیه مسائل شناختی که شامل مشکلات حافظه و تغییرات زبانی هستند، باشند.

دست کم ۱۵ نفر از پزشکانی که این نامه را نوشته اند با دموکرات ها و ۲ نفر با جمهوری خواهان در ارتباط هستند. اغلب این پزشکان از کشورهای آمریکا، کانادا و آلمان بوده و در رشته خودشان شناخته شده‌اند. آنها در نامه مذکور نتیجه گیری کردند: ارزیابی سلامت روانی ترامپ ضروری است زیرا علاوه بر سلامت رئیس جمهور زندگی و امنیت ملت آمریکا به آن بستگی دارد.