از ویژگی های قله توچال میتوان به نزدیک بودن آن به مرکز شهر تهران اشاره کرد. پیست اسکی توچال با ارتفاع ۳۹۶۲ متری پنجمین پیست اسکی مرتفع دنیا است. هر چند که این پیست نسبت به سایر پیست های اسکی در تهران کوچکتر است ولی امکانات بسیار خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد. برای رفتن به پیست توچال فقط کافیست تا خود را به ولنجک و تله کابین توچال برسانید. در ایستگاه هفت تله کابین توچال که پیاده شوید، پیست توچال در زیر پایتان نمایان است.


اولین پیست برف گیر تهران
پیست اسکی توچال اولین پیست برف گیر در تهران هم است. اگر آب و هوا مطابق معمول باشد، زمان بازگشایی پیست اسکی توچال از اوایل آبان ماه است
پیست توچال در ابتدا قرار بود که به بزرگتین پیست اسکی جهان مبدل شود ولی این پروژه به دلیل جنگ تحمیلی و مشکلات اقتصادی پس از آن متوقف شد. در حال حاضر فقط دو پیست برای اسکی در این مجموعه فعال است.
پیست اسکی توچال اولین پیست برف گیر در تهران هم است. اگر آب و هوا مطابق معمول باشد، زمان بازگشایی پیست اسکی توچال از اوایل آبان ماه است. اگر مطمئن نیستید که پیست اسکی توچال باز است؟ سری به وبسایت این مجموعه بزنید. این وبسایت شما را از آغاز فصل اسکی در این منطقه مطلع می‌کند.

پیست اسکی توچال ۱۲۰۰ متر طول دارد. هر چند در ابتدا قرار بود که این پیست به بزرگترین پیست اسکی جهان بدل شود ولی این پروژه به دلیل جنگ تحمیلی و مشکلات اقتصادی پس از آن متوقف شد. در حال حاضر فقط دو پیست برای اسکی در این مجموعه فعال است.

امکانات پیست اسکی توچال
پیست توچال از امکانات بسیار خوبی بهره می‌برد. مدرسه اسکی توچال امکان اجاره لوازم اسکی در پیست توچال را فراهم کرده است. پیست توچال از ۳ خط تله سیژ و ۱ خط تله اسکی بهره می‌برد. هتل توچال از انتهای پیست قرار گرفته. لابی هتل توچال یکی از زیباترین چشم‌اندازها را برای شما خلق می‌کند. شما می‌توانید از لابی این هتل سه ستاره پیست را کامل و از روبرو مشاهده کنید و از منظره لذت ببرید.
برای اطلاع از سایر پیست های اسکی تهران مقاله ۶ پیست اسکی تهران که اسکی بازان حرفه‌ای به آن‌جا می‌روند در بلاگ تخفیفان را بخوانید.
همچنین از شروع بازگشایی پیست اسکی توچال میتوانید بلیط آن را با تخفیف ویژه از سایت تخفیفان خریداری کنید. از تفریحات دیگری که میتوانید آن را از سایت تخفیفان تهیه کنید میتوان به تله کابین توچال، زیپ لاین توچال و اتاق فرار کیوب کلاب توچال و سورتمه توچال اشاره کرد.
همچنین برای خرید لوازم اسکی نیز میتوانید با کد تخفیف فروشگاه های اینترنتی مثل کد تخفیف دیجی کالا ، بامیلو و… لوازم خود را با تخفیف خریداری کنید . برای دریافت کد تخفیف کافیست به بخش کد تخفیف تخفیفان مراجعه کنید.