درنگ: غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران در رابطه با خبر بازداشت دختر فعال دانشجویی که در دیدار با رهبر انقلاب اظهار کرد: این خبر کذب بوده و این دختر بازداشت نشده است.

وی افزود: اخباری که در رسانه ها در رابطه با بازداشت دانشجوی دختری که در مراسم دیدار با رهبر انقلاب صحت ندارد و خبر مربوط به یک دانشجوی پسر و تحصن کامیون داران است.

اسماعیلی تاکید کرد: در زمان تحصن کامیون‌داران تعدادی از فعالان دانشجویی حضور داشتند که یکی از این دانشجویان برای انجام تحقیقات به دادسرا احضار شده است.

وی با اشاره به اینکه این دانشجوی پسر فقط برای تحقیقات در دادسرا حاضر شده است، گفت: انجام تحقیقات در دادسرا منجر با بازداشت این فرد نشده است.

گفتنی است؛ پیش از این برخی رسانه ها مدعی شده بودند که یک دانشجوی پسر بعد از دیدار با رهبر انقلاب بازداشت و با وثیقه آزاد شده است. در صورتی که مطابق اعلام رئیس دادگستری استان تهران، این فرد به علت دیگری احضار شده است.

  حرف‌های تند دانشجوی دختر در حضور رهبر انقلاب | انتقاد از گشت ارشاد، فیلترینگ، صدا و سیما و … | دانشجوی دیگر: عده‌ای بی‌شرفانه فردای بعد رهبری را برنامه‌ریزی می‌کنند
  هدیه رهبر انقلاب به دانشجوی دختری که انتقادات تندی به ویژه درباره حصر در حضور ایشان مطرح کرد
  واکنش روزنامه جوان به حرف‌های تند دختر دانشجو در حضور رهبری | بیانیه سرشار از شعار‌‌هایی از جنس آرمان‌های نهضت‌های چپ مارکسیست بود | بیانیه را چه کسانی نوشتند؟