چند روزی نمی‌گذرد که مشخص شده خانه‌ای معمولی به رنگ نارنجی تیره در جنوب کالیفرنیا، که تفاوتی با دیگر خانه‌های خیابان ندارد، درواقع زندانی برای ۱۳ فرزند یک خانواده بوده‌است. چند روزی نمی‌گذرد که مشخص شده خانه‌ای معمولی به رنگ نارنجی تیره در جنوب کالیفرنیا، که تفاوتی با دیگر خانه‌های خیابان ندارد، درواقع زندانی برای ۱۳ فرزند یک خانواده بوده‌است.

پس از انتشار این خبر پرسش‌های زیادی درباره این فاجعه انسانی مطرح شده‌اند، ‌مثلا چرا خانواده تورپین فرزندان خود را زندانی کرده‌بودند، و چطور کسی از این ماجرا باخبر نشده‌ بود؟

  • آنچه می‌دانیم

فرزند ۱۷ ساله از پنجره می‌گریزد

یکی از دختران این خانواده،‌دختری شجاع و ۱۷ ساله ناجی مابقی برادران و خواهرانش می‌شود، این نوجوان که به دلیل تغذیه نامناسب بیشتر شبیه ۱۰ ساله‌ها بوده و به شدت لاغر اندام است، با سرقت یک گوشی موبایل از درون خانه و فرار از میان پنجره، با مقامات تماس گرفته و وضعیت وحشتناک خود و برادران و خواهرانش را توضیح می‌دهد.

دیوید و لوئیز تورپین

تعدادی از بچه‌ها به تخت زنجیر شده بودند

زمانی که مقامات قضایی و پلیس به این خانه چهار اتاقه واقع در پریس کالیفرنیا می‌رسند، مشاهده می‌کنند که تعدادی از کودکان با قفل و زنجیر بسته شده‌اند. درون خانه بسیار کثیف بود و کودکان نیز از وضعیت بهداشتی بدی برخوردار بودند. به گقته مقامات پلیس بچه‌ها به شدت آلوده بوده و از سوتغذیه شدید رنج می‌بردند. این ۱۳ فرزند در طیف سنی دو تا ۲۹ ساله بودند اما تعدادی از آنها که سن بالاتری داشتند به دلیل سوتغذیه کم‌سن‌تر به نظر می‌رسیدند.

والدین متهم شدند

دیوید و لوئیس تورپین متهم به شکنجه و به خطرانداختن فرزندانشان هستند و هریک برای آزادی موقت از زندان باید ۹ میلیون دلار وثیقه پرداخت کنند. به گفته مقامات تا پیش از دستگیری، نه کلانتری محل ریورساید و نه سازمان محافظت از کودکان با این خانواده تماسی نداشته‌اند.

کودکان در خانه درس می‌خواندند

پدر خانواده، دیوید تورپین، مدرسه‌ای خصوصی را در خانه‌اش به راه انداخته‌بود که مدرسه روزانه سند‌کسل نام داشت و مسئولیت مدیر و مسئول مدرسه را نیز به عهده داشت.

عکس خانوادگی تورپین‌ها

فرزندان در عکس‌های تعطیلات شاد به نظر می‌آیند

شاید عجیب‌ترین مورد در این پرونده عکس‌های خانوادگی شادی است که با وحشت و عذاب حاکم بر خانه در تناقض کامل هستند. در یکی از عکس‌ها که در مراسم سالگرد ازدواج پدر و مادر در لاس‌وگاس گرفته شده،‌ ده‌ها برادر و خواهر بزرگ و کوچک شاد و یک نوزاد دیده می‌شوند، که تمامی پسرها کت و شلوار شبیه به هم  تمامی دخترها پیراهن‌های شبیه به هم به تن دارند.

  • آنچه نمی‌دانیم

ماجرا از دید پدر و مادر

مشخص نیست که دو متهم وکیلی دارند یا نه و قرار است روز پنجشنبه ۱۸ ژانویه در دادگاه تفهیم اتهام شوند. دوستان این خانواده می‌گویند مادر خانواده از اینکه مقامات پس از فرار و تماس تلفنی دخترش به خانه آنها ریخته‌اند بهت زده و متعجب بوده‌است.

سالگرد ازدواج تورپین‌ها در لاس‌وگاس

اقوام دیگر چه می‌دانند

بتی،‌مادر دیوید تورپین می‌گوید هیچ اطلاعاتی درباره این موضوع ندارد اما به نظر می‌آید این ماجرا یک جانبه گزارش شده‌است و این خانواده بسیار محترم هستند.

برای مثال بتی می‌گوید بچه‌ها لباس‌های یکسان متناسب با جنسیتشان به تن می‌کردند تا اداره آنها در حین خروج از خانه راحت‌تر باشد. و زمانی که خانواده بیرون از خانواده بودند، پدر و مادر ‌فرزندان را به ترتیب سن به صف می‌کردند و پدر و مادر در ابتدا و انتهای صف قرار می‌گرفتند.

فرزندان چه مدت محبوس بودند

به گفته سوزان ون زابرن سخنگوی سازمان خدمات اجتماعی عمومی ریورساید وضعیت فرزندان خانواده تورپین نشان می‌دهد برای مدتی بسیار طولانی زندانی بوده‌اند. اما مشخص نیست مدت زمان دقیق نگه داشتن فرزندان در این وضعیت کثیف و نامناسب چقدر بوده‌است.

چطور پدر و مادر ۱۳ فرزند را تامین می‌کردند

در سال ۲۰۱۱ تورپین‌ها اعلام ورشکستگی کردند. در آن زمان دیوید تورپین حقوق خود را به عنوان مهندس شرکت نورثروپ ترومن سالی ۱۴۰ هزار دلار اعلام کرده‌بود. مادر در این گزارش خانه‌دار معرفی شده‌بود. این زوج نزدیک به ۲۴۰ هزار دلار بدهی کارت اعتباری دارند. اما عکس‌هایی که از خود در فیس‌بوک منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد کل خانواده طی سال‌های اخیر چندین بار به مسافرت رفته‌اند و فرزندان در مراسم تجدید پیمان ازدواج پدر و مادرشان در لاس‌وگاس در کنار آنها حضور داشتند.