به گزارش درنگ، خبرگزاری صدا و سیما در مطلبی با تیتر «رئیس جدید، رشته دانشگاهی را حذف می‌کند؟ / شایعات انحلال تیم بسکتبال دانشگاه آزاد» نوشته است: «احتمال انحلال تیم بسکتبال دانشگاه با ورود رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی به صورت جدی مطرح شده است».

هادی عامری سرپرست تیم بسکتبال دانشگاه در این باره گفته است: «هنوز چیزی به ما نگفته‌اند و منتظر دستور مدیریت جدید دانشگاه آزاد هستیم. توقع داریم که فرهاد رهبر مانند مدیران قبلی، از این تیم که ویترین دانشگاه آزاد نیز به شمار می‌رود، حمایت کند».

خبر انحلال این تیم دانشگاهی واکنش برخی بازیکنان بسکتبال ایران را نیز به دنبال داشته است. اصغر کاردوست در این باره به میزان گفته است: «از خبر انحلال تیم دانشگاه آزاد ترسیدم. سال گذشته تعدادی بازیکن بدون تیم بودند در صورتی که دانشگاه آزاد هم بخواهد کنار بکشد ۱۶ نفر دیگر به بازیکنان بدون تیم اضافه می‌شود. تیم‌های با ریشه همینطور از لیگ بروند دیگر هیچ دلخوشی‌ای نداریم. اگر بازیکنان لژیونر مثل صمد نیکخواه، حدادی و کامرانی با این شرایط در ایران بودند واقعا اذیت می‌شدند. تیم‌هایی مثل دانشگاه که پرسابقه هستند، نظم دارند و پول بازیکن را به موقع پرداخت می‌کنند واقعا حیف است کنار بروند».

به گزارش درنگ، خبر احتمال انحلال تیم بسکتبال دانشگاه آزاد همزمان با ریاست فرهاد رهبر و بازتاب‌های آن در حالی منتشر شده است که نتیجه پیگیری‌ها از منابع نزدیک به رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی حاکیست که هرگونه تصمیم‌گیری برای انحلال این تیم باسابقه کذب است.

بر اساس این گزارش، این شایعه پس از پیشنهاد دادکان معاون تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی به رئیس دانشگاه مبنی بر خرید بازیکن خارجی برای تیم بسکتبال دانشگاه آزاد منتشر شده که این پیشنهاد دادکان مورد موافقت فرهاد رهبر قرار نگرفته است.

منابع آگاه در دانشگاه آزاد درباره علت مخالفت فرهاد رهبر با خرید بازیکن خارجی برای تیم بستکبال دانشگاه گفت: «در این صورت، فلسفه تیم دانشجویی معنای خود را از دست می‌داد و صرفا دانشگاه باید باشگاه‌داری می‌کرد!»

برخی منابع معتقدند اختلاف نظرهای رئیس جدید دانشگاه آزاد با دادکان ممکن است به کناره گیری دادکان و معرفی جایگزین در روزهای آتی منجر شود.