درنگ :  برخی روزها هستند که هرگز فراموش نمی‌شود مثل به دنیا آمدن فرزند، ازدواج، اولین روز مدرسه ، اولین کنسرت، اولین خبر ، اولین اجرا و… هزاران اولین دیگه . این روزها در ذهن ما باقی می‌ماند و هر بار از یادآوری آن لبخندی گوشه لبمان نقش می بندد اما چقدر خوب بود اگر بعد از ماهم این خاطره زنده بماند. مثلا می‌شود با کاشت و نگهداری یک درخت این خاطره را ماندگار تر کرد.
این پیشنهادی بود که دیروز بهزاد فراهانی پیکسوت حوزه هنر های نمایشی و بازیگر در مراسم ویژه روز درخت کاری در فرهنگسرای ارسباران مطرح کرد.

این برنامه با شعار «خوش نوا بمان ای درخت» با حضور حمیدرضا عاطفی(معاون اجرایی خانه موسیقی ایران)، استادمیلادکیایی(آهنگساز ونوازنده سنتور)، فرمان مرادی، محسن سلیمانی رییس فرهنگ سرای ارسباران، بیاض امیرعطایی، جاویدمقدم و داود فیاضی(خواننده)، آقای دانش یکی از اعضای هیات مدیره فروشگاه موسیقی عارف، آقای جاهد(موسیقی دان) برگزار شد.

اشرف شهرزاد مدیر عامل مجموعه موسیقی عارف همچنین با تاکید بر اینکه اهالی موسیقی به خصوص ساز سازان و ارائه دهندگان ساز باید بدانند که به دلیل استفاده از درختان برای ساختن ساز؛ توسعه پایدار و جایگزینی درختان نکته مهم و قابل تاملی است از تمامی اهالی موسیقی دعوت کرد تا در این مهم شرکت کنند.


همچنین در این مراسم هدیه ای جالب و ماندگار از سوی فروشگاه موسیقی عارف به حضار هدیه شد؛ این هدیه گلدان کوچکی بود که توسط بهبود یافتگان  NGO «طلوع بی نشان ها» آماده شده بود .
مهبد چشمی از اعضای این  NGO در توضیح اهمیت این گلدان ها اضافه کرد. این میثاق سبز با شعار «خوش نوا بمان ای درخت »هدیه ای است که با دستان مددجویان این موسسه که طی مراحل گذر از اعتیاد، جذب برای رهایی، بهبودی، بازگشت به زندگی، اشتغال و اتصال به جامعه هستند ساخته شده است.