آنازتاسیا سه ساله برای استراحت به اتاقش میرود ، چندی بعد که مادر او جنیفر ابما به اتاقش سرمیزند او را سرخ شده و غرق عرق میبیند.پس از ۱۵ دقیقه تلاش بی فایده برای بیدار کردن آنازتاسیا ، مادر با اورژانس تماس میگیرد و بعد از مدت کوتاهی متخصصان و پزشکان به آنجا میرسند .

آباما برای هشدار به سایر پدر مادرها یک عکس از کودک خود را در اینستاگرام منتشر کرد . او نوشت :” هیچ چیز ترسناک تر از بیدار نشدن کودک شما نیست ، و این واضح است که کودکان نباید در معرض خورشید باشند اما دختر من در خانه بود!”

ابما که به عنوان یک وبلاگ نویس بشدت درگیر کار بود متوجه بالا رفتن دمای اتاق کودکش نشد . او اعتراف کرده است که به هیچ وجه توجهی به دمای اتاق کودک خود نداشت ، بدلیل گرمای شدید سطح قند خون کودک به میزان خطرناکی افت کرده که پس از رسیدگی متخصصان ، آناستازیا بیدار شد و شروع به گریه کرد .

ابما نوشت : ” این اتفاق تقصیر من نیست ، اما سخت است که خود را سرزنش نکنم . این یک درس برای من و شاید سایر والدین باشد ، که اتاق های خانه خود را از نظر دمایی بررسی کنند چراکه ممکن است در حد یک ماشین داغ خطرناک باشد.” و این پست او در فیس بوک ۴۶۰۰۰ بار به اشتراک گذاشته شد.

برخلاف اینکه تصور براین است که گرمازدگی در اثر قرار گرفتن در معرض آب و هوای گرم ایجاد میشود ، بلکه ممکن است در اثر تمرینات جسمی و یا اتفاقاتی مانند آنچه برای آنازتاسیا اتفاق افتاد نیز رخ دهد.

یکی از گرمازدگی های شایع علاوه بر کاهش سطح آب یا نمک در بدن ؛ عدم توانایی بدن در خنک کردن خود است که میتواند تهدیدی جدی برای سلامتی افراد باشد که در صورت عدم رسیدگی ممکن است منجر به تشنج و از دست دادن هوشیاری بشود .