درنگ: برای بسیاری از ما پیش آمده که قرارهایی برای ساعت ۲ بعدازظهر تنظیم کرده باشیم اما این ساعت برای قرار گذاشتن اصلا ساعت خوبی نیست. حداقل این که همه می‌دانند در این ساعت هر شغلی که داشته باشی کمی گیج خواب می‎شوی و قدرت تمرکز شدیدا پایین‌تر از باقی ساعات روز است.

وقتی در این ساعت در محل کار گیج می‎شوید با خود فکر می‎کنید دلیلش چیست و به مسائلی مانند قهوه نخوردن در وعده غذایی صبحانه و … می‎رسید. اما هیچ یک از این دلایل درست نیست.

محققان دانشگاه سوینبورن استرالیا در آزمایشی نوار مغزی ۱۶ مرد سالم که در ساعت‌‎های مختلف روز یک بازی فکری انجام دادند را مقایسه کردند. شرکت‎کنندگانی که در ساعت ۲ بعد از ظهر بازی را انجام داده بودند نتایجی بدتر از کسانی که در ساعت‌های ۱۰ صبح یا ۷ بعدازظهر در بازی شرکت کرده بودند به دست آورده بودند.

اسکن‌های مغزی نشان داده قسمتی از مغز که مربوط به اموری است که بابت آن‌ها پاداشی دریافت می‎کنید یا نتیجه‌‎ای در بردارد در این ساعت در غیرفعال‌ترین حالت به سر می‎برد. مخصوصا اگر در این ساعت ناهارتان را هم خورده باشید. شکل مختصرتری از این حالت هم در ساعت ۵ بعدازظهر به وجود می‎آید.

پس تنها راه حلی که وجود دارد این است که قرارهای مهم زندگی و بسیاری از تصمیم‎گیری‌های مهم را به این ساعت‌ها موکول نکنید.