درنگ: تحقیقات جدید دانشگاه بریتیش کلمبیا نشان داده است که صرف پول برای خرید وقت آزاد مانند پرداخت پول به دیگران برای آشپزی یا تمیز کردن خانه شما باعث کاهش تنش در شما و در نتیجه افزایش سطح رفاه از زندگی شما می‌شود.

نویسندگان مجموعه مقالاتی با عنوان «خرید زمان به نفع شادی» می‌گویند: در سراسر جهان افزایش ثروت یک مشکل ناخواسته ایجاد کرده است و آن احساس کاهش شدید زمان است و طبق شواهد موجود استفاده از پول برای خرید زمان در این قحطی موجب شادی افراد می‌شود.

محققان در هلند، دانمارک و کانادا برای رسیدن به نتیجه‌گیری صحیح در مورد استرس مربوط به زمان، رضایت از زندگی و اینکه آیا صرف پول در راستای کالاهای مادی بیشتر باعث شادی می‌شود یا صرف آن برای خرید زمان روی ۴۵۰۰ نفر مطالعه کرده‌اند.

  پولدار یا فقیر؟ رنگ رخسار خبر می‌دهد … | تشخیص وضعیت مالی از روی قیافه

نتایج حاکی از آن است که ۲۸ درصد افراد ( افرادی که پول خود را صرف خرید زمان کرده‌اند) سطح رضایت از زندگی بالاتری دارند.

در ادامه محققان از ۱۸۰۰ آمریکایی سوال مشابهی را پرسیدند و دریافتند ۵۰ درصد آنها که پول خود را برای خرید زمان صرف کرده‌اند رضایت کافی از زندگی دارند.

تحقیق دیگری نیز روی ۶۰ شهروند کانادایی انجام شده است که طبق آن به هر یک از افراد ۴۰ دلار داده شد تا هزینه کنند. افرادی که پول خود را در راه صرفه جویی در زمان هزینه کرده بودند رضایت بیشتری نسبت به افرادی که کالای خوبی خریده‌ بودند داشتند.

  ۵ توصیه درباره پول خرج کردن | چطور فرزندمان را برای زندگی مستقل آماده کنیم؟

الیزابت دون یکی از نویسندگان مقاله در گفتگو با نیویورک تایمز گفت: اگر صرفا پول خود را صرف کارهایی که ذهن ما را درگیر کرده‌اند کنیم، درگیری‌های ذهنی بیشتری جایگزین آنها می‌شود پس بهتر است با خرید زمان آن مشکلات را بطور کامل حل کنیم.

اما علیرغم مزایای خرید زمان تحقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از افراد پول خود را صرف خرید کالاها می‌­کنند و ترجیح می­‌دهند کارها و فعالیت‌­های داخلی خانه را خودشان انجام دهند و توجیح این افراد این است که کارهای سخت را خودشان باید برای فرار از تنبل خوانده شدن انجام دهند.