درنگ: روبین که در سال ۲۰۱۴ برای خلق یک شرکت سرمایه‌گذار فناوری به نام پلی گراوند شرکت گوگل را ترک کرد، اکنون شرکتی دیگر به نام اسنشال را تاسیس کرده‌است که در زمینه تولید اسمارت‌فون فعالیت دارد و اسنشال‌فون اولین محصول این شرکت است.

این گوشی جدید از سیستم عامل اندروید بهره برده و قیمت آن ۶۹۹ دلار اعلام شده‌است. با این همه به نظر نمی‌آید ورود به بازار پر رقابت اسمارت‌فون برای این شرکت نوپا کار ساده‌ای باشد. بازاری که شرکت سامسونگ در حال حاضر بیشترین سهم از فروش جهانی را در آن دارد.

شرکت‌های نوپا و کوچک برای دست‌انداختن به سهمی تک رقمی در این بازار دچار مشکل هستند و با وجود تمامی مشکلات، قیمت بالای اسنشال فون مشکل بزرگ دیگری برایش به دنبال خواهد داشت.

این گوشی از بدنه‌ای تیتانیومی برخوردار است و نمایشگر آن تقریبا کل صفحه روی گوشی را پوشانده‌ است و حاشیه بسیار باریکی اطراف آن را احاطه کرده‌ است.

بدنه این گوشی از دو نقطه مغناطیسی برخوردار است تا بتوان تجهیزات و لوازم افزودنی مانند دوربینی ۳۶۰ درجه که تولید شرکت اسنشال است را به بدنه گوشی چسباند.

دوربین پشتی گوشی از ترکیب دو دوربین ساخته شده‌ است تا عکسبرداری در تاریکی را ساده‌تر کند و دوربین جلویی این گوشی نیز برای عقب نماندن از گوشی‌های رقیب،‌ حسگری هشت مگاپیکسلی دارد.

روبین معتقد است بدنه تیتانیومی گوشی به اندازه‌ای مقاوم است که دیگر برای محافظت از آن به پوشش محافظ نیازی نیست.