درنگ :  این تحقیق در مورد مردان و زنان است و جنسیت در آن تفکیک شده است. در زیر لیست این مشاغل خطرناک را خواهید دید.

امور اجتماعی

دو درصد از مردانی که مشاغل مربوط به امور اجتماعی دارند در لیست همسران خائن بوده‌اند. این آمار برای زنان شاغل در امور اجتماعی ۹ درصد است.

سیاست

یک درصد از زنانی که در فعالیت‎های سیاسی مشغول فعالیت هستند خیانت کر‌ده‌اند.

کشاورزی

۳ درصد از مردان کشاورز در لیست خیانت کننده به همسران خود قرار گرفته‌اند.

هنر و سرگرمی

چهار درصد از زنانی که به فعالیت‎های هنری مشغولند به همسران خود خیانت کرده‌اند. همچنین سه درصد از مردان فعال در حوزه هنر لیست خائنان بوده‌اند.

حقوق

چهار درصد از مردان و زنانی که فعالیت‎های حقوقی دارند به همسران خود خیانت کرده‌اند.

آموزش

چهار درصد از مردانی که فعالیت‎های آموزشی دارند در زندگی خود خیانت کرده‌اند. این آمار برای زنان شاغل در فعالیت‌های آموزشی ۱۲ درصد هستند.

تجارت و بازرگانی

چهار درصد از زنانی که در حرفه‎های مربوط به تجارت و بازرگانی فعال هستند در لیست خیانت کننده به همسران قرار دارند. مردان خیانت کننده در این لیست نیز ۲۹ درصد هستند.

ارتباطات و مارکتینگ

چهار درصد از زنان فعال در مشاغل مارکتینگ و ارتباطات به همسران خود خیانت کرده‌اند. این آمار برای مردان فعال در حوزه ارتباطات و مارکتینگ ۶ درصد است.

بهداشتی و درمانی

پنج درصد مردانی که در حوزه بهداشتی و درمانی مانند پزشکی، پرستاری و … فعالیت می‌کنند به همسران خود خیانت می‌کنند. همچنین ۲۳ درصد زنانی که در حوزه بهداشتی و درمانی فعالیت می‌کنند به همسران خود خیانت می‌کنند.

آی‎تی

۸ درصد از زنانی که مشاغل مربوط به آی‌تی دارند به همسران خود خیانت می‌کنند اما مردان خیانتکار فعال در حوزه آی‌تی ۱۲ درصد هستند

 مهمانداری و فروشندگی

۹ درصد از زنان مشغول در این حرفه‎ها مانند هتلداری، صنایع مربوط یا تشریفات به همسران خود خیانت می‌کنند. ۸ درصد مردان مشغول در این حرفه‎ها نیز خیانت کرده‌اند.

اقتصاد و مالی

۸ درصد از مردان و ۹ درصد از زنانی که در زمینه‎های اقتصادی و مالی فعالیت می‎کنند به همسران خود خیانت کرده‌اند.

کارآفرینان

سومین شغل مورد علاقه زنان و مردان خائن کارآفرینی و موسس بودن است. شاید به این دلیل که این افراد همه‎چیز را طبق سلیقه خودشان دوست دارند.

 

* خطرناک‏ترین حرفه برای مردان و زنان

مردان | بیشترین مردان خائن به حرفه‎های مربوط به تجارت و بازرگانی مشغولند. طبق ادعای کارشناسان یکی از اصلی‏‌ترین دلایل این است که افراد به واسطه داشتن این شغل می‎توانند مدت‎های زیادی در دسترس نباشند و به راحتی از خانه و شهر و کشور خارج و دور باشند. ۲۹ درصد مردانی که به این شغل مشغولند به همسران خود خیانت می‌کنند.

زنان | بیشترین زنان خائن به حرفه‌‏های مربوط به بهداشت و درمان مانند پرستاری، پزشکی و … مشغول هستند. متخصصان معتقدند این حرفه‎ها بسیار پرفشار هستند و افراد باید ساعت‎های طولانی و به صورت شبانه‌‏روزی خارج از خانه و به این کار پرفشار و استرس مشغول باشند و خیانت و داشتن رابطه یکی از اولین واکنش‌ها به این موضوعات است. مقدار زنان مشغول در این حرفه‎ها که در لیست خائنان هستند ۲۳ درصد است.