درنگ : شرق نوشت: کیهان ابتکار، کلانتری و آشنا را نه تنها متهم به دفاع از «جواسیس» کرده بلکه مدعی شده بین آنها و این پرونده ارتباطاتی وجود دارد!

جالب اینکه در نوشته کیهان عناوین اتهامی جدیدی که تا کنون از سوی مسوولان امنیتی و قضایی در ارتباط با پرونده موسسه میراث پارسیان شنیده نشده؛ مطرح شده است تاجایی که نوشته‌است عوامل این پرونده قرار بوده در بحث «تروریسم آب» نیز که طی چند سال اخیر در جهان مطرح شده است؛ کاری بکنند کارستان!

* کیهان به حسام‌الدین‌آشنا تاخته که چرا اولا در خودکشی سیدامامی تشکیک کرده‌.: «توئیت‌هایی که محتوای تشکیک در جاسوس بودن سیدامامی، خودکشی‌اش و نیز نقش سربازان گمنام امام زمان(عج) در مرگ او از آنها مستفاد می‌شد.»

* کیهان نوشته: «آیا هم‌دانشگاهی بودن آشنا و سیدامامی و ایضا خبری مبنی بر دستگیری یک جاسوس در دفتر آشنا که مدتی قبل منتشر شد؛ ارتباطی با این حرارت‌ها و آب و تاب‌ها داشته‌اند یا خیر!؟»

* کیهان در ادامه با طرح این پرسش که نگرانی معصومه ابتکار نسبت به دستگیری فعالان محیط‌زیست چه علتی می‌تواند داشته‌باشد! نوشته است: «بخش عمده‌ای از فعالیت‌های تیم جاسوسان دستگیر شده در دوران مدیریت ابتکار انجام گرفته است. نقش خانم ابتکار در شکل‌گیری پروژه‌های ظاهرا با مسمایی مثل حفظ یوزپلنگ‌ها چه بوده است؟»

* و در نهایت با اشاره به «عیسی کلانتری» رئیس فعلی سازمان محیط‌زیست نوشته‌است: «برخی پروژه‌های جواسیس دستگیر شده در دوران مدیریت او ادامه یافته است!»

* بعد هم نوشته: «یکی از متهمان پرونده اخیر «کاوه مدنی» معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط‌زیست بوده است. رئیس سازمان محیط‌زیست باید درباره آقای مدنی به ۲سؤال پاسخ بدهد. اول اینکه چرا یک فرد دوتابعیتی را به سمت معاونت خود برگزیده است و دوم اینکه چرا پروژه‌های حیاتی کشور به ویژه در بخش آب را به کسی داده است که با کشورهای معاند ایران در رفت و آمد بوده و حتی در آنها سمت دارد؟!»

  واکنش‎‌ محمود صادقی به بازداشت فعالان محیط زیست و فوت جامعه شناس مشهور در بازداشتگاه | توییت کنایه‌آمیز مشاور روحانی
  واکنش ابتکار به دستگیری فعالان محیط زیست به اتهام جاسوسی | ترجیح می‌دهم سکوت کنم اما …
  واکنش معاون روحانی به بازداشت فعالان محیط زیست و جاسوسی با دوربین زیست محیطی | کلانتری: جاسوسی با دوربین برد ۵۰ متری!