درنگ: عباسی در جمع دانشجویان دانشگاه بوعلی سینای همدان با اشاره به آمارهای سرسام آور تولد فرزندان نامشروع در کشورهای غربی گفت: حلال زاده بودن فرزندان ایرانی گوهر نایابی است که مانند یک سد مقاوم در برابر تهاجم فرهنگی غربی‌ها عمل می‌کند‌.

وی با بیان اینکه امسال رویای ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران محقق شده است، گفت: ایران رکورددار حکومت‌های اسلامی بشمار می‌رود و در تاریخ اسلام هیچ حکومتی مانند انقلاب اسلامی تداوم نداشته است. ملت ایران با وجود جنگ، محاصره، تهدید و تحریم ۴۰ سال بر اعتقاداتش استوار مانده است.

وی خاطرنشان کرد: تهدید و تحریم‌های خارجی مسئله جدی کشور نیست زیرا امثال شهیدان حججی و حسین همدانی‌های زیادی برای دفاع از وطن وجود دارد.

وی با بیان اینکه آمریکا ۲۱ تریلیون دلار بدهی دارد، اضافه کرد: یک سوم بدهی جهان مربوط به آمریکاست و شرایط اقتصادی ایران به مراتب بهتر این کشور است.

عباسی، آمریکا را دشمن ملت ایران دانست و گفت: آمریکا هرگز قابل اعتماد نیست و ملت ایران باید روی پای خود ایستاده و عزت خود را حفظ کند.

وی با اشاره به اثربخشی دانشگاه در تحولات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه اظهار کرد: باید اساتید و دانشجویان را بیشتر باور کنیم.

عباسی با اشاره به مشکل اشتغال و ازدواج جوانان افزود: هیچ دولتی به تنهایی توان ایجاد شغل ندارد و باید جوانان را کارآفرین تربیت کرد.