درنگ :  در روزهای اخیر خبری مبنی بر فوت یک کودک دو ساله در پی سرما، تب و تشنج در فضای مجازی منتشر شد. بهروز ذهابی پدر سارینا در خصوص اتفاقات صورت گرفته برای خانواده‌اش پس از زلزله گفت: بنده به همراه دخترم سارینا، پسر ۸ ساله‌ام نیما و همسرم قبل از وقوع زلزله در شهر سرپل ذهاب در خانه‌ای مستاجر بودیم.

وی تصریح کرد: پس از این حادثه و تخریب خانه‌ام و به دلیل بی‌خانمانی و نداشتن سرپناه به روستای «ناوه فره» از استان کرمانشاه رفتیم و  در چادری در آنجا مستقر شدیم که در همین روستا نیز ۷ نفر از اهالی جان خود را در پی وقوع زلزله از دست داده‌ بودند.

 

 

ذهابی بیان کرد: شرایط زندگی در روستا بسیار سخت و دشوار بود و وضعیت به گونه‌ای بود که با توجه به زلزله‌ای که صورت گرفته بود امکاناتی برای زندگی وجود نداشت و سرپناهی هم نبود و علی رغم درخواست کانکس هم به ما تحویل داده نشد.

وی اضافه کرد: در همین شرایط بودم که دخترم سارینا به شدت سرما خورده بود و چون مکانی را برای زندگی نداشتیم بیماری وی هر روز تشدید می‌شد و کاری هم از دستم بر نمی‌آمد.

ذهابی افزود: تب‌ شدید و  تشنج‌های پی در پی وضعیت سارینا را هر لحظه بدتر می‌کرد و این در حالی بود که دکتر متخصص نیز در مرکز درمانی شهر سر پل ذهاب نبود.

 

 

وی گفت: ۲۷ دی ماه  ساعت ۲۲  حال سارینا به شدت وخیم و بیهوش شد و  به همراه همسر و پسرم وی را با وانت به بیمارستان سرپل ذهاب بردیم، اما در بیمارستان به دلیل نبود امکانات و پزشک متخصص نتواستند کاری برای دخترم کنند و عنوان کردند که باید سارینا به بیمارستان امام رضا (ع) در کرمانشاه منتقل شود.

ذهابی بیان کرد: روز بعد (۲۸ دی) دخترم را با همان حال به بیمارستان کرمانشاه بردم اما بعد از گذشت حدود ۲ ساعت دختر دوساله ام روی دست‌هایم جان داد.

 

 

پدر سارینا با تاکید بر اینکه دخترش به دلیل سرما و نداشتن سرپناهی جان خود را از دست داد،گفت: هیچ وقت کسانی که به ما قول دادند که کمک می‌کنند و دریغ کردند را نمی‌بخشم و باید جوابگوی مرگ دخترم باشند.

وی همچنین به حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در روستای ناوه فره اشاره کرد و گفت: اگر چه وی در این روستا حضور پیدا کرد اما هیچ اقدامی برای رفع مشکلات نشد.

تکذیب خبر فوت دختر بچه سرپل ذهابی به علت سرمازدگی

ساعاتی پس از انتشار این مصاحبه گفته‌های این پدر تکذیب شد. بنا به گفته رئیس بیمارستان سرپل ذهاب، این دختر بچه پس از یک هفته سرماخوردگی در شرایطی توسط والدین برای مداوا به بیمارستان سرپل ذهاب مراجعه کرد که به علت عفونت شدید و سرایت آن به دیگر نقاط بدن، هیچ گونه علائم حیاتی نداشت.

وی سهل انگاری والدین را علت اصلی مرگ این دختر بچه ۲ ساله عنوان کرد.

از سوی دیگر رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه فوت بر اثر سرمازدگی در مناطق زلزله زده را تکذیب کرد.