درنگ: در این مراسم، علی نصیریان، ستاره اسکندری و فاطمه معتمدآریا به نیابت از هنرمندان کشورمان در این مراسم در حضور رییس جمهور سخن گفتند.

علی نصیریان در ابتدا از بی مهری به زنده یاد ناصر ملک مطیعی سخن گفت، از اینکه ملک مطیعی خدمت زیادی به سینمای ایران کرذ ولی در چند دهه اخیر به خاطر سلایق مدیران فرهنگی نتوانسته است کار کند.

سپس ستاره اسکندری درباره مشکلات تئاتر و بی مهری به این هنر صحبت کرد. اسکندری ضمن انتقاد از عدم حضور رئیس جمهور در تئاترها گفت: سوال مهم ما این است که چرا رئیس جمهور کشورمان تئاتر نمی بینید! اقای ریس جمهور چرا شما تئاتر نمی بینید!

همچنین فاطمه معتمدآریا پشت تریبون قرار گرفت و گفت: ما در سینمای ایران توقع از کسی نداریم، پولی نخواستیم و توقعی هم نداریم، ولی علاقه ای نداریم در این عرصه آزار ببینیم. دوست نداریم جلوی فعالیت های ما گرفته شود و از آثارمان برداشت های سیاسی شود. فاطمه معتمداریا پس نامه ١٠٠ سینما گر در خصوص بازگشت برخی بازیگران و سینماگران به کشور را تقدیم ریس جمهور کرد.

حسن روحانی پس از گلایه‌های هنرمندان از شرایط موجود آنها را به حق دانست و گفت: همان طور که شما هنرمندان از دولت توقعاتی دارید و گله هایی که همه آنها به حق هم هست اما ما هم معتقدیم هنرمندان کشور می بایست از شرایط و مشکلات کشور آگاه بوده و از هنرشان برای برطرف کردن مشکلات و کشور بهره بگیرند و البته با همدلی و اتحاد می توان بر مشکلات فایق شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه همه قبول داریم که با مشکلات متعددی مواجه هستیم، تصریح کرد: هم اصحاب فرهنگ و هنر و هم همه میهمانان دیگری که در زیر این سقف میهمان آنها بودیم، فهرست بلندی از مشکلات را مورد اشاره قرار دادند، اما سوال اینجاست که چه کسی باید این مشکلات را حل کند. ایا رئیس جمهور یا دولت به تنهایی می‌توانند این مشکلات را حل کنند یا اینکه همه باید دست به دست هم دهیم تا بر مشکلات غلبه کنیم.

  درخواست چهره‌های مطرح از رئیس‌جمهور برای رفع ممنوعیت سینماگران قبل از انقلاب و امکان بازگشت بهروز وثوقی

  تصاویر دیدار هنرمندان با رئیس جمهور ؛ از محمود دولت‌آبادی تا فاطمه معتمد آریا و علی نصیریان | خنده‌های جمشید مشایخی