درنگ: آیت الله سیداحمد خاتمی روز جمعه در مراسم جشن میلاد حضرت زهرا (س) در مشهد افزود: همه مراجع و حتی کسانی که به دین آشنا هستند حجاب را در متن دین و از احکام و قوانین مسلم آن دانسته‌اند و از طرفی مگر می‌توان مملکت را بدون قانون اداره کرد؟

* یک عمامه به سر که باید حافظ دین باشد در همین مشهد برای دل خوشی چهار نفر گفته است حجاب اجباری نیست در حالی که حجاب در اصل دین و غیرقابل انکار است.

* حجاب از احکام دین است و ما آن را به کوری چشم مخالفان اجرا می کنیم چرا که انقلاب اسلامی زمینه اجرای احکام اسلام است.

* این مسائل نیز به علت تبلیغی که دشمنان علیه حجاب کرده‌اند توسط چند زن و دختر بی توجه به حجاب که در خیابان انقلاب تهران کشف حجاب کرده‌اند آغاز شد و مدیریت این کار هم به دست یک زن فاسد است که یک میلیارد تومان از آمریکا گرفته و در پایگاه اینترنتی‌اش تبلیغ می‌کند زنان کشف حجاب کرده و فیلم و عکس برایش بفرستند.

* با شاغل بودن بانوان مخالف نیستیم اما اینکه در یک اتاق یک مرد و زن نامحرم با یکدیگر باشند زمینه ساز و بستر گناه است، باید زن ها و مردها هر کدام در یک مکان مجزا فعالیت کنند.

* بحث تفکیک جنسیتی در مکان‌های کاری یعنی بستر پاکی را فراهم کردن و اینگونه است که شخصیت بانوی مسلمان با عفاف رشد و تعالی می یابد.

* باید به همان مقدار که به عزاداری ائمه اطهار(ع) اهمیت می دهیم به شادی میلاد آنان نیز اهمیت دهیم، اعتدال در مکتب ما جاری است و نباید به ما بگویند ما شیعه گریه هستیم. بر اساس کلام معصوم شیعیان در شادی اهل بیت پیامبر(ص) شاد و در حزن و غم آنان محزونند. البته شادی ما شادی اهل بیتی است نه شادی غربی. گناه ، معصیت و عبور از خطوط قرمز خدا در شادی غربی است.