درنگ: امروز دوشنبه ۱۹ تیرماه مصادف با تولد ۱۹ سالگی کیمیا علیزاده است. دختری کم سن و سال اما با آتیه در رشته تکواندو که خیلی‌ها نگران مشکل جسمی او هستند.

کیمیا مدال آور نشان نقره مسابقات جهانی است که این روزها در بیمارستان بستری است. کیمیا به محض اینکه از کره جنوبی بازگشت روانه بیمارستان شد آن هم نه به دلیل آسیب جسمی بلکه به علت هجوم ویروسی عجیب به بدن کیمیا.

علیزاده که در کرج زندگی می‌کند در همان روزهایی که به کره جنوبی رفته بود ناگهان دچار سرگیجه و عدم تعادل شد که به تازگی رسانه‌ها اعلام کردند این ویروس “گلین باره” نام دارد.

این سندرم نوعی بیماری است که در اثر حمله سیستم ایمنی بدن به اعصاب محیطی ایجاد می‌شود و به دنبال این حمله احساس ضعف در ماهیچه‌ها، عدم تعادل، کاهش بینایی و گاهی اوقات سبب فلجی موقت می‌شود.

هر چند با انتشار این خبر در رسانه‌ها، دکتر معتمد پزشک کیمیا این خبر را رد کرد اما تاکید دارد که علیزاده مبتلا به یک بیماری ویروسی است، بیمارستان هم در حال انجام اقدامات لازم برای رفع این مشکل است و کارهای درمانی به خوبی پیش می‌رود؛ بعد از طی کردن این مراحل او می‌تواند بدون مشکل به کار خود ادامه دهد.

از سوی دیگر سارا جمهور پزشک فیزیوتراپ کیمیا گفته است که این ورزشکار جوان کشورمان ۲۴ ساعت در کره جنوبی بیهوش بوده است تا اینکه پزشکان روز شنبه تشخیص می‌دهند کیمیا به این بیماری نادر مبتلا شده است.

اما این تنها مشکل کیمیا نیست، زمانی که از کره جنوبی بازگشت مچ پای او هم دچار آسیب شده بود که جمهور تاکید کرده است بعد از بهبودی کامل کیمیا به این آسیب دیدگی هم رسیدگی می‌شود.

به گفته فیزیوتراپیست کیمیا متاسفانه ورزشکار جوان کشورمان به علت حمله این سندرم، دچار فراموشی موقت و عدم تعادل شده است. با وجود این مسائل، پزشکان سعی در تکذیب ابتلای کیمیا به گلین باره دارند و بر این باور هستند او از یک بیماری نادر عصبی رنج می‌برد.

خبرنگار درنگ با زهرا سروی نائب رئیس فدراسیون تکواندو درباره آخرین وضعیت کیمیا علیزاده پرسید و او در پاسخ گفت: مشکلی که الان کیمیا دارد ارتباطی با ویروسی که درباره آن صحبت می‌کنند، ندارد. بهتر است صحبت‌های پزشکان ملاک خبر و اطلاع رسانی قرار گیرد.

وی ادامه داد: بعد از مسابقات پر فشار کره جنوبی، کیمیا دچار سرگیجه و ضعف عضلانی شد که به بیمارستانی در کرج مراجعه کرد اما بعد تشخیص دادند که برای درمان‌های بیشتر به تهران مراجعه کند. پزشکان بعد از معالجه یک مشکل عفونی را تشخیص دادند که بلافاصله درمان کیمیا آغاز شد و هم اکنون در وضعیت مناسبی به سر می‌برد.

به گفته سروی، نشانه‌های عفونت رو به بهبود است.

سروی درباره امروز که تولد کیمیا است به درنگ گفت: امروز اعضای خانواده کیمیا در بیمارستان کنارش بودند همچنین اعضای تیم ملی تکواندو هم او را تنها نگذاشتند و تولدش را در بیمارستان جشن گرفتند.