درنگ : بهرام پارسایی عضو کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی درباره پرونده قاری معروف قرآن که براساس آن شکایت‌هایی هم به این کمیسیون ارائه شده است، گفت: این پرونده در کمیسیون اصل نودم در جریان است و برخی از نمایندگان و شاکیان هم از همین طریق پیگیر موضوع هستند.

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی یا تاکید براین موضوع که کمیسیون اصل نود ذاتا وظیفه دارد که بر کار سه قوا نظارت کند، افزود: موضوعاتی مانند این پرونده هم می‌تواند جزء طرز کار قوا و قوه قضاییه قرار گیرد. کمیسیون اصل نود می‌تواند بر نحوه رسیدگی و طی مراحل پرونده که شبهاتی در آن وجود دارد، رسیدگی و گزارشی درباره هر موضوعی از جمله این پرونده تهیه کند.

این نماینده مجلس با اشاره به پیگیری خانواده‌ها از طریق برخی از نمایندگان گفت: این پرونده به نظر من به این دلیل اینکه مقداری افکار عمومی روی آن حساس شده‌اند و نقل قول‌های متفاوتی در فضای مجازی و بین مردم در جریان است باید برای تنویر افکارعمومی به نحو قابل قبولی رسیدگی شود و نتیجه آن به اطلاع مردم برسد.

سخنگوی فراکسیون امید در پاسخ به این سوال که موضوع این پرونده و شکایت‌ها در کدام قسمت کمیسیون اصل نود در حال پیگیری است بیان کرد: کمیسیون اصل نود چند کمیته دارد که هر یک مسئول رسیدگی به مباحث مربوط به خود است. من نمی‌گویم که کمیته قضایی یا کمیته ویژه باید به این موضوع رسیدگی کنند بلکه حرفم این است که کمیسیون اصل نود ذاتا باید این موضوع را پیگیری کند.

پارسایی در ادامه افزود: با توجه به اینکه شکایاتی به این کمیسیون ارائه شده، کمیسیون اصل نود موظف است که به این شکایات رسیدگی کند. احساس من بر این است که وظایف این کمیسیون شامل بررسی طرز کار قوه قضاییه هم می شود و باید بررسی دقیق و جامعی انجام دهد و گزارش آن را ارائه کند. تا جایی که اطلاع دارم کمیسیون اصل نود مکاتباتی هم با قوه قضاییه انجام داده اما اینکه جمع‌بندی پرونده به کجا رسیده است در حال حاضر در جریان نیستم.

  صادقی: دادگاه با اعمال نفوذ سعید طوسی را تبرئه کرد | سعید طوسی: ادعای زدوبند در پرونده من بیخود و دروغ است
  ۶ نکته درباره تبرئه سعید طوسی؛ قاری متهم به آزار جنسی کودکان | متهم در دادگاه بدوی به ۴ سال حبس محکوم شده بود
  سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس: پرونده سعید طوسی را ابدا پیگیری نمی‌کنیم | پیگیری این پرونده یعنی اشاعه فحشا
  نامه شاکیان سعید طوسی به ١۵ نماینده | چرا محمود صادقی پیگیر پرونده شد؟ | وکیل سعید طوسی کیست؟
  ادعاهایی درباره سعیدطوسی از سال۸۷ وجود داشته است | جزئیات کامل پرونده سعید طوسی و احکام صادره
   ورود مدعی‌العموم به پرونده سعید طوسی | نماینده مجلس: کار برخی بچه‌های قرآنی به قرص اعصاب و روان رسیده است