درنگ: جمشید مشایخی درباره حواشی صحبت‌هایش در جشن منتقدان گفت: امروز پشیمانم از این رک گویی. برای اینکه سال‌ها عده‌ای من را می‌شناسند. چطور یک بار وقتی یک حرف منطقی و درست می‌گویم همانها پشت می‌کنند به آدم. رک‌گویی فایده ندارد. شخصی گفته مشایخی را دعوت نکنید پیر شده. بگویید تا امروز چه حرفی را از من شنیدید که قبول نداشتید. چطور ممکنه کسی بدون اینکه من را بشناسد این حرف‌ها را بزند.

وی افزود: من خدمتگزار انجمن بازیگران هستم. شما از من انتظار دارید از حقوقشان دفاع کنم. حرف منطقی زدم. من از بازیگران خوب این مملکت دفاع کردم. آن جوانی که وارد بحث ما می‌شود من را نمی‌شناسد. بعد از انقلاب هم من خدمتگزار اهالی تئاتر شدم. آن زمان آیا کسی اخراج شد؟

این بازیگر اظهار داشت: همه این مطالبی که منتشر شده دروغ است. نوشتند نصیریان و انتظامی گفتند نقش مشایخی را در قیصر کم کنند اصلا قیصر ربطی به آنها نداشته اصلا آنها با آقای شباویز ارتباطی نداشتند این مزخرفات چیست که می‌نویسید؟

مشایخی ادامه داد: من همینجا جلوی ملت بزرگ ایران می‌گویم در جشن نویسندگان گفتم قلم شما را مولانا و حافظ و فردوسی به دست گرفتند و به نویسندگان و منتقدان احترام گذاشتم آیا در جوابش باید این کار را می‌کردند و دروغ درباره من می‌نوشتند؟

وی گفت: جمشید مشایخی همیشه راست گفته است. من از کسی واهمه ندارم. من یک بار یک تیر می‌زنم تو مخت و تمام. من واقعیت را گفتم. اگر حرفی را زدم دلیلش این بود که ما این همه بازیگر توانا داریم اما همه‌اش صحب یک نفره … هیچ وقت هیچ مدعی نمی‌تواند نظر من را عوض کند. نظر من تا زنده هستم همین است. حرفم را زدم درست هم گفتم دنبال هم نمی‌کنم.

وی تاکید کرد: دروغ نگو آقای گبرلو؛ تو جمشید مشایخی را نمی‌شناسی. شما کی هستی؟ جمشید مشایخی کی بی‌ربط حرف زده؟ شما کجایی اقا. من حرفم را می‌زنم. دروغ ننویسد. مرد باشید. این قلم حرمت دارد و برای قلمتان ارزش قایل باشید.