درنگ : ردیاب میلیاردرهای بلومبرگ روز دوشنبه هشتم ژانویه ۲۰۱۸ اعلام کرد ارزش ثروت بزوس به ۱۰۵٫۱ میلیارد دلار رسیده‌است، مبلغی که ارزش ثروت رکورد‌دار سابق، بیل‌گیتس را ناچیز جلوه می‌دهد.

فوربس و دیگر وب‌سایت‌های دنبال‌کننده ارزش ثروت ثروتمندان جهان، ارزش ثروت بزوس را ۱۰۴٫۴ میلیارد دلار اعلام کرده‌اند. بیشترین بخش این ثروت از ۷۸٫۹ میلیون سهام آمازون است که در اختیار بزوس قرار دارد. روز دوشنبه سهام آمازون با افزایش بهای ۱٫۴ درصدی مواجه شد و این افزایش ۱٫۴ میلیارد دلار به ثروت بزوس افزود.

ارزش سهام آمازون در سال ۲۰۱۸ و پس از افزایش ۵۶ درصدی در سال ۲۰۱۷، به افزایشی هفت درصدی دست یافته‌است. دیگر دارایی‌های بزوس واشنگتن‌پست و بلو اوریجین، شرکت خصوصی توریسم فضایی هستند.

بزوس در ماه جولای ۲۰۱۷ نیز به عنوان ثروتمند‌ترین مرد جهان دست یافته‌بود، در آن زمان وی برای مدتی کوتاه از بیل گیتس ثروتمند‌تر شد. وی در ماه اکتبر دوباره به جایگاه دومی خود بازگشت اما در ماه نوامبر و آغاز فصل خرید تعطیلات آخر سال ثروت او برای اولین بار از مرز ۱۰۰ میلیارد گذشت.

درحال حاضر ارزش ثروت بیل‌گیتس براساس گزارش فوربس ۹۱٫۹ میلیارد دلار و براساس گزارش بلومبرگ ۹۳٫۳ میلیارد دلار است و این میزان برای گیتس جایگاه دوم ثروتمند‌ترین مرد جهان را به همراه دارد. اما فوربس می‌گوید ارزش ثروت گیتس در سال ۱۹۹۹ برای مدتی کوتاه به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده‌است، زمانی که حباب سهام اینترنت منجر به تورم ارزش سهام وی شد. با تعدیل‌سازی تورم،‌۱۰۰ میلیارد دلار سال ۱۹۹۹ امروز ارزشی برابر ۱۴۸ میلیارد دلار دارد.

علاوه براین درصورتی که گیتس در زمینه فعالیت‌های خیرخواهانه مشارکت نداشت، اکنون ثروتی بیش از بزوس داشت. وی تاکنون ۷۰۰ میلیون از سهام مایکروسافت به ارزش ۶۱٫۸ میلیارد دلار را به همراه ۲٫۹ میلیارد دلار نقد صرف برای فعالیت‌های خیرخواهانه اهدا کرده‌است که با احتساب این مبالغ، ارزش ثروت او به ۱۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید.