قاب کردن وسایل همچنین آنها را به‌عنوان شیء پر اهمیت در خانه جلوه‌ای ویژه می‌بخشد. در ادامه چند ایده ساده و جذاب برای استفاده متفاوت از قاب‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 نقاشی کودکان:
بچه‌ها اغلب دوست دارند نقاشی‌های خود را به دیوار یا در یخچال بزنند. بنابراین قاب کردن نقاشی‌شان به آنها احساس اعتماد به نفس خواهد داد. بدین ترتیب می‌توانید در اتاق خواب شان یک گالری هنری بر پا کنید!

پارچه و کاغذ‌های طرح دار:
یکی از ارزان‌ترین راه‌های اضافه کردن طرح و رنگ به فضا قاب کردن تکه‌هایی از پارچه یا کاغذ کادویی زیباست. می‌توانید چند پارچه و کاغذ را بسته به سلیقه در کنار هم ترکیب کنید.

ویترین جواهرات:
با آویزان کردن جواهرات درون یک قاب
نه تنها این آثار هنری را به نمایش گذاشته اید، بلکه دیگر نگران پیچیده شدن زنجیر‌ها و پیدا شدن لنگه گوشواره نخواهید بود. قاب‌ها راهکار مناسبی برای نظم بخشیدن به جواهراتند.

اشیای یادگاری:
هر وسیله‌ای که برای شما باارزش است می‌تواند قاب شود. از قاشق و چنگال مادربزرگ گرفته تا لباس‌های نوزادی فرزندان یا یک کارت پستال قدیمی، قاب کردن آنها همواره خاطرات خوش را یادآوری خواهد کرد.

نامه‌ها و یاد داشت ها:
نامه‌های قدیمی و دستنوشته‌ها نیز گزینه مناسبی برای قاب شدن‌ است. حتی لازم نیست خود نوشته پیام خاصی داشته باشد، دیدن دستخط افرادی که دوست شان داریم به خودی خود لذت بخش است.

طرح‌های گیاهی:
برگ‌ها و گل‌های خشک شده را قاب کنید و فضایی لطیف و شاعرانه پدید آورید. برای مشارکت کودکان در تزئین خانه نیز یک برگ را روی تکه‌ای پارچه بگذارید و از آنها بخواهید اطرافش را با اسپری یا مسواک رنگ کنند. سپس آن را درون قاب بگذارید.

  عکس‌ سلفی زیاد می‌گیرید؟ | نشانه یک اختلال روانی است
  آرامش خیابان انقلاب تهران از نمای نزدیک