درنگ: مجروحین این حادثه سریعا به منظور مداوا به نزدیکترین مرکز درمانی اعزام شدند و علت این حادثه توسط تیم ویژه بازرسی در دست بررسی است.

گفته می‌شود این اتفاق احتمالا به دلیل مشکلات روحی روانی سرباز ضارب و یا چرخش ناگهانی سلاح بوقوع پیوسته است.

اعزام بازپرس ویژه قتل دادسرای نظامی به محل تیراندازی در کهریزک

پس از ارسال گزارشی مبنی بر تیراندازی توسط یک سرباز در منطقه کهریزک تهران بازپرس ویژه قتل دادسرای نظامی به محل حادثه اعزام شده است. بازپرس مربوطه در صحنه تیراندازی حاضر شده است تا ضمن بررسی‌های میدانی و معاینات محلی گزارشات تکمیلی را در این‌باره تهیه کند.

سید مجتبی هاشمی مسئول دفتر شورای شهر شهر کهریزک نیز در خصوص تیراندازی یک سرباز گفت: طبق شنیده‌ها یک سرباز اهل سیستان و بلوچستان با اسلحه به سوی هم خدمتی‌های خود حمله ور شده و یک سرگرد و ۲ سرباز را با ضرب گلوله از پای درآورده است.

پس از این حادثه نیروها به سرعت وارد عمل شده و طی این درگیری سرباز مسلح را با شلیک گلوله هدف قرار دادند که وی بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست داد. علت این حادثه هنوز مشخص نیست و مسئولان در حال بررسی جزئیات بیشتر هستند.

توضیحات دادستان نظامی تهران درباره حادثه تیراندازی کهریزک

دادستان نظامی استان تهران گفت: پس از معاینه دقیق محل وقوع حادثه، بازسازی صحنه جرم و تحقیق از همه شهود، مطلعان و مسئولان مربوط، دستور انتقال اجساد کشته‌شدگان به پزشکی قانونی جهت معاینه و تعیین علت واقعی مرگ صادر شده است. اسلحه ضارب جهت بررسی‌های کارشناسی در اختیار کارشناسان اسلحه و مهمات قرار گرفته و ضارب نیز در جریان درگیری، بدنبال تیراندازی مأموران، مجروح و بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست می‌دهد. علت اصلی بروز این حادثه پس از بررسی‌های کامل و همه‌جانبه متعاقباً به اطلاع مردم شریف ایران خواهد رسید.