درنگ: روز چهارشنبه گذشته در روستای دهکده شهرستان حمیدیه یکی از دانش‌آموزان با تاخیر به مدرسه می‌رسد و معلم، دانش‌آموز را برای بررسی علت تاخیر به دفتر مدرسه هدایت می‌کند که در پی تماس دانش‌آموز با خانواده خود، پدر او همراه چند نفر از بستگان به مدرسه می‌آیند و بدون هماهنگی با مسوولان مدرسه، به کلاس هجوم برده و معلم را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

وی افزود: اورژانس در محل حضور پیدا می‌کند و معلم را مداوا می‌کند. سپس توسط همکاران ما در اداره آموزش و پرورش، شکواییه‌ای تنظیم و به دادستانی ارائه شد. تا شب گذشته (پنجشنبه) ضارب همچنان متواری بوده اما یکی از همراهان او دستگیر شده است.

مدیر روابط‌عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر تنبیه بدنی دانش‌آموز به دلیل تاخیر حضور در کلاس٬ گفت: هیچ‌گونه درگیری فیزیکی بین معلم و دانش آموز رخ نداده است. دانش‌آموز ممکن است بر اساس موقعیت کلاس و مسائلی که پیش می‌آید شیطنت‌هایی داشته باشد اما هرگونه زد و خورد فیزیکی بین معلم و دانش‌آموز را تکذیب می‌کنم.

  ضرب و شتم معلم توسط والدین دانش آموز | تصویر صورت خونین معلم

نوری‌زاده تصریح کرد: معاون حقوقی وزارت از طرف وزیر مسئول پی‌گیری این مسأله شده است. با دستور مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، آموزش و پرورش هزینه‌های درمانی معلم را تقبل می‌کند. البته هزینه‌های درمانی در برابر هزینه‌های عاطفی و وجه روانی آن قابل قیاس نیست. وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش استان به طور جدی پیگیر این مسأله هستند تا هرطور شده از وقوع مجدد چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند.

وی خاطرنشان‌کرد: این اتفاق در منطقه‌ای رخ داده است که همیشه معلم از ارج، قرب و منزلت بالایی نزد مردم منطقه برخوردار بوده است و برای خود ما نیز جای تعجب و سوال دارد.

یوسف نجفی در این باره گفت: با پیگیری های این وزارت خانه و همکاران استانی و منطقه وباجدیت و همکاری دادستان حمیدیه، شب گذشته از محل اختفای این ضارب با خبر شده و صبح امروز وی را بازداشت کردند.

وی در ادامه افزود: در این مورد از همان دقایق اولیه وقوع حادثه؛ مدیرمدرسه و آموزش وپرورش منطقه ؛ ضمن اطلاع به نیروهای انتظامی و قضایی ازطریق واحدحقوقی استان و منطقه شکایت لازم را ازدوجنبه خصوصی و عمومی به عمل آورد. مصدوم کردن معلم در حین تدریس و سرکلاس درس نه تنها دارای جنبه خصوصی است بلکه واجد وصف مجرمانه عمومی نیز می باشد و مجازات شدید تری بدنبال دارد و حتی گذشت شاکی خصوصی مانع مجازات مجرم نمی شود .

وی تصریح کرد: علاوه ازاینکه ضرب و جرح ومصدوم نمودن معلم در حین اجرای رسالت معلمی ؛ وصف مجرمانه ازجنبه خصوصی دارد؛ ورود غیر قانونی به محیط آموزشی و اقدام هتاکی به مسئولین مدرسه و بخصوص ایراد ضرب و جرح و شکستن حریم مدرسه به هربهانه و دلیلی؛ جرم محسوب شده و از عوامل مشدده جرم تلقی می شود، که در این حادثه تاسف بار؛ به نوعی نظم عمومی بویژه در میان فرهنگیان جریحه دار شد.

نجفی ضمن تشکر از عوامل نیروی های انتظامی و اطلاعاتی استان و منطقه، ابراز امیدواری کرد که با همکاری خوب دادستانی حمیدیه، روند رسیدگی به این جرم تسریع و پرونده جهت دادرسی به دادگاه ارسال گردد.

  دستور وزیر آموزش و پرورش در پی ضرب و شتم یک معلم توسط پدر دانش آموز | ضارب متواری شد | معلم مضروب دانشجوی پزشکی است

وی گفت: وزیر آموزش و پرورش به طور موکد پیگیر این پرونده هستند و پیگیری این پرونده به طور ویژه در دستور کار معاونت حقوقی وزارت خانه است.

براساس گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، روز چهارشنبه -پنجم اردیبهشت- در پی تاخیر یکی از دانش آموزان روستای دهکده حمیدیه، معلم وی را به دفتر راهنمایی می کند که پس از تماس وی با اولیا خود، پدر دانش آموز بدون هماهنگی به کلاس درس می رود و معلم را مورد ضرب و شتم قرار می دهد . در پی این حادثه با دستور وزیر آموزش و پرورش، معاون حقوقی و امور مجلس مامور پیگیری ویژه این حادثه شد.