سرکلانتر دهم فاتب گفت:
* حوالی ساعت ۱۰:۱۰ دیروز دو نفر از اعضای ملعون داعش به قصد انجام عملیات انتحاری از درب شماره هفت رینگ ۴۰۰ حرم تروریست‌ها وارد شدند که یک نفر از درب اصلی و دیگری از درب مجاور وارد شد.
* نفر اول با انفجار بمب صوتی وارد محوطه شد و نفر دوم از درب اصلی با تیراندازی به نگهبان وارد شد که این تیراندازی باعث مجروح شدن نگهبان از ناحیه صورت و گردن شد.
* تصور ما از علت انفجار بمب صوتی این است که آنها قصد داشتند، توجه مأموران را به خود جلب کنند و از سمت دیگر وارد صحن بشوند.
* نفر دوم که کمربند انفجاری و یک قبضه سلاح کلاشینکوف در دست داشت به سمت درمانگاه حرم حرکت کرد تا از این طریق وارد صحن شود.
* تصور ما این است که آنها مسیر را اشتباه انتخاب کرده بودند و در درمانگاه را با یکی از درب‌های ورودی اشتباه گرفته بودند.
* آنها بعد از برگشت از سمت درمانگاه به طرف ورودی صحن حاج آقا مصطفی آمدند و پس از آن از یکی از دالان‌ها به سمت دیگری حرکت کردند.
* این درگیری در جایی صورت گرفت که تروریست‌ها قصد ورود به درب شمالی حرم را داشتند.
* در زمان تیراندازی و درگیری مسلحانه از منطقه‌ای که بین نیروی انتظامی و تروریست‌ها آغاز شد پای یکی از عوامل نیروی انتظامی تیر خورد و با توجه به آتش دو طرفه یک نفر از تروریست‌ها که کمربند انفجاری، هفت عدد نارنجک، یک عدد خمپاره ۶۰، یک قبضه کلاشینکوف و همچنین مهمات داشت از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
* یک نفر دیگر از تروریست‌ها هم پس از تیراندازی به سمت ماموران حمله می‌کند و با توجه به اینکه هدف اولیه آنها انفجار انتحاری در ضریح بود و به آن نرسیدند، این فرد تلاش کرد تا خودش را میان ماموران انتظامی منفجر کند. یک نفر خانم هم با این افراد همکاری داشت که دستگیر شد.
* در دقایق پایانی درگیری یک نفر دیگر از تروریست‌ها در ضلع شمال غربی حرم و در فاصله حدودا ۳۰ متری کلانتری قصد داشت خودش را منفجر کند اما با تیراندازی ماموران نیروی انتظامی این اتفاق رخ نداد.