درنگ: معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از ابلاغ شهریه جدید مهدهای کودک در سطح استان تهران خبر داد.

احمد خاکی با بیان اینکه موضوع تعیین شهریه مهدهای کودک با تجزیه و تحلیل شهریه‌های پیشنهادی در کمیته کشوری تعیین شهریه مشخص شده است، گفت: شهریه ابلاغی از ابتدای اردیبهشت سال جاری قابلیت اجرا دارد. این شهریه، شهریه پایه بوده و طبق روال سنوات گذشته به منظور رعایت بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تعیین شهریه‌ مهدهای کودک براساس درجه‌بندی و ارتقاء کیفیت خدمات مهدهای کودک تعیین شده است.

به گفته این مقام مسئول، شهریه مهدهای کودک یک ستاره ۱۰ درصد، دو ستاره ۲۰ درصد، سه ستاره ۳۰ درصد و چهار ستاره ۴۰ درصد بیشتر از شهریه پایه در نظر گرفته شده است. شهریه ابلاغ شده بدون احتساب هزینه تغذیه شامل صبحانه و ناهار است. در صورتی که مهدکودک صبحانه و ناهار ارائه کند، حداکثر هزینه مجموع آنها نباید بیش از ۸۰۰ هزار ریال باشد و تفکیک هزینه صبحانه و ناهار بر عهده کمیته تخصصی استان است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با تأکید بر اینکه تهیه و تأمین لوازم بهداشتی مصرفی مهدکودک بر عهده مهد است، خاطر نشان کرد: تهیه لوازم‌التحریر مورد نیاز کودک بر عهده والدین است اما به منظور رفاه حال والدین و در صورت رضایت آنها و پرداخت هزینه مربوطه این لوازم می‌تواند توسط مهد کودک تأمین شود.

خاکی شهریه هر فعالیت فوق برنامه را حداکثر ۵ درصد شهریه نهایی هر مهد کودک عنوان کرد و افزود: مهدکودک موظف است برای آن دسته از کودکانی که به هر دلیلی از کلاس‌های فوق برنامه استفاده نمی‌کنند برنامه جاری و تعریف شده خود را برگزار کند.

وی با اشاره به نحوه دریافت شهریه توسط مهدهای کودک ادامه داد: مهدهای کودک مجازند شهریه سالیانه مهد کودک را به صورت ماهیانه، فصلی و یا یک جا و با توافق والدین به نحو دیگری دریافت کنند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با تأکید بر اینکه بخشنامه شهریه مصوب که از سوی بهزیستی استان تهران برای مهدهای کودک ابلاغ شده است، باید در معرض دید عموم والدین قرار گیرد، تاکید کرد: والدین می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از طریق سامانه پیامک ۳۰۰۰۰۱۲۳۳۳ موارد را به سازمان بهزیستی اطلاع دهند.

جدول شهریه پایه مهدهای کودک یک ستاره مشروط در سطح استان تهران و به تفکیک به شرح ذیل است:

جدول شهریه مهدهای کودک  شمیرانات (یک ستاره مشروط) سال ۹۷-۹۶

ردیفگروه سنیتمام وقت ریالنیمه وقت ریال
۱شیرخوار ۶ ماه – ۲سال۵٫۶۱۷٫۹۲۰۴٫۲۹۴٫۳۸۰
۲نوپا ۲-۳ سال۴٫۰۲۱٫۷۷۰۳٫۰۱۴٫۱۶۰
۳نوباوه ۶-۳ سال۳٫۹۳۲٫۵۴۴۲٫۹۴۱٫۲۰۰

جدول شهریه مهدهای کودک شهر تهران، مناطق ۲ الی ۸  و ۲۲ (یک ستاره مشروط) سال ۹۷-۹۶

ردیفگروه سنیتمام وقت ریالنیمه وقت ریال
۱شیرخوار ۶ ماه – ۲سال۳٫۹۵۸٫۰۸۰۳٫۰۱۴٫۱۶۰
۲نوپا ۲-۳ سال۳٫۲۸۲٫۰۶۰۲٫۵۱۹٫۴۰۰
۳نوباوه ۶-۳ سال۳٫۵۳۷٫۴۲۰۲٫۷۰۷٫۵۰۰

 

جدول شهریه مهدهای کودک شهر تهران، مناطق ۹ الی ۱۴ ،۱۷، ۱۸، ۲۱ (یک ستاره مشروط) سال۹۷-۹۶

ردیفگروه سنیتمام وقت ریالنیمه وقت ریال
۱شیرخوار ۶ ماه – ۲سال۳٫۸۳۰٫۴۰۰۲٫۹۴۰٫۰۶۰
۲نوپا ۲-۳ سال۳٫۲۸۲٫۰۶۰۲٫۵۱۹٫۴۰۰
۳نوباوه ۶-۳ سال۲٫۷۳۲٫۵۸۰۲٫۰۸۱٫۶۴۰