درنگ :  مردم در سراسر جهان پس از استراحت و تعطیلات سال نو میلادی بر سر کار خودد بر می گردند. امسال، کارکنان در برخی از کشورها، ساعت کاری بیشتری نسبت به سایرین خواهند داشت.

بنا بر اعلام سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، مکزیکی ها با ۲۲۴۶ ساعت، بیشترین ساعت کاری در سراسر جهان را دارند که ۴۶۷ ساعت بیشتر از میانگین ساعت کاری آمریکایی‌هاست با این تفاوت که درآمد کارکنان مکزیکی یک پنجم درآمد آمریکایی‌هاست!

 

ردیفکشورساعت کار در سال
۱مکزیک۲۲۴۶ ساعت
۲کره جنوبی۲۱۱۳ ساعت
۳یونان۲۰۴۲ ساعت
۴شیلی۱۹۸۸ ساعت
۵روسیه۱۹۷۸ ساعت
۶ترکیه۱۸۳۲ ساعت
۷آمریکا۱۷۷۹ ساعت
۸ایتالیا۱۷۲۵ ساعت
۹ژاپن۱۷۱۹ ساعت
۱۰کانادا
۱۱اسپانیا
۱۲انگلیس
۱۳استرالیا
۱۴فرانسه
۱۵آلمان

 

در کره جنوبی نیز علی رغم تلاش دولت این کشور برای کاهش ساعت کاری، کارکنان کره‌ای به طور میانگین ۲۱۱۳ ساعت در سال کار می‌کنند. یونانی‌ها که پس از وقوع بحران مالی، غالبا افرادی تنبل که مایل به بازنشستگی زودهنگام هستند تصور می‌شدند، بیش از هر کشور دیگری در اروپا کار می‌کنند و با ۲۰۴۲ ساعت کار در سال، در رتبه سوم قرار دارند.

بعد از یونانی‌ها، کارکنان شیلیایی با  ۱۹۸۸ ساعت کار سالانه، روس‌ها با ۱۹۷۸ ساعت کار و ترک‌ها با ۱۸۳۲ ساعت کار در سال قرار دارند.

آمریکایی‌ها با ۱۷۷۹ ساعت در رده هفتم قرار دارند و بعد از آن‌ها ایتالیایی‌ها هستند که ۱۷۲۵ ساعت در سال کار می‌کنند.

طبق آنچه که موسسه آماری استاتیستا منتشر کرده، ژاپنی‌ها که به عقیده بسیاری از افراد، بیش از سایر مردم جهان کار می کنند، با ۱۷۱۹ ساعت کار در سال، در رتبه نهم هستند.

پس از ژاپن نیز بیشترین ساعت کار به ترتیب متعلق به کشورهای کانادا، اسپانیا، انگلیس، استرالیا، فرانسه و آلمان است.