درنگ: در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۱۷ خرداد) مقننه، فردی ناشناس با تیراندازی به دو نفر از نیروهای حفاظت مجلس شلیک کرد که یک نفر از ناحیه پا زخمی شده است.

این افراد مسلح که به گفته یکی از نمایندگان چهار نفر هستند با تیراندازی وارد مجلس شده و با هدف قرار دادن تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس به تیراندازی خود ادامه می‌دادند که ظاهراً سه نفر زخمی شدند.  به گفته یکی از نمایندگان مجلس، این افراد در حال حاضر در دفاتر نمایندگان هستند و محاصره شده اند اما اوضاع تحت کنترل است.

در خیابانهای اطراف مجلس محدودیت های عبور و مرور حاکم شده است.

تاکنون سه نفر از نیروهای حفاظتی زخمی شده است. طبق اطلاعات کسب شده دو نفر از مجروحان که از نیروهای حفاظتی سپاه پاسداران بوده است، یکی از ناحیه دست و دیگری از ناحیه پا مجروح شده‌اند.

از دقایقی پیش خبر بین نمایندگان پخش شده و نگرانی در صحن دیده می شود و حدود بیست نفر از نمایندگان در جایگاه هیات رییسه ایستاده‌اند.

یک گلوله هم به جایگاه خبرنگاران اصابت شده است.

برخی نمایندگان مجلس هم می‌گویند که خبرهای رسیده حاکی از این است که یکی از ماموران حفاظت مجلس در جریان این درگیری که زخمی شده بود، شهید شده است.

رنجبرزاده یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرده که عاملین چهار نفر بودند و سه نفر به دفاتر نمایندگان رفته اند.
وی گفت: تاکنون ۸ نفر زخمی شدند.
دقایقی پیش حدود چهل نفر از نمایندگان در گوشه‌ای جمع شده و در گوشه‌ای با هم  گفت‌وگو می‌کنند. فضا متشنج شده اما دستور کار پارلمان همچنان ادامه دارد.
یکی از مهاجمان از مجلس خارج و ۱۷ دستگاه آمبولانس روانه مجلس و حرم امام شد.
در محل نهاد ریاست‌جمهوری، اقدامات امنیتی تشدید شده و نیروهای حفاظت نهاد ریاست جمهوری اجازه ورود و خروج به هیچ کس را نمی‌دهند.
سرپرست اورژانس کشور در محل مجلس شورای اسلامی حاضر شد.

حشمت‌الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظاهرا اوضاع در مجلس تحت کنترل درآمده است، عنوان کرد: ما از  وجود مجروحان در جریان حمله امروز خبر داریم اما راجع به وجود شهید، هنوز به ما که در صحن مجلس هستیم چیزی نگفته اند.

وی با بیان اینکه مهاجمین می خواستند به سمت صحن بیایند اما راه را گم کردند و اشتباهی رفتند، افزود: ما اکنون در داخل صحن مجلس هستیم و اخبار ضدونقیض به ما هم می رسد.

فلاحت پیشه گفت: هم اکنون مشکل خاصی در صحن مجلس وجود ندارد و دستور در حال اجراست.

هدایت اله خادمی دیگر نماینده مجلس درباره تیراندازی در مجلس بیان کرد: هم اکنون دربهای  مجلس بسته شده و کسی اجازه ورود و خروج ندارد.

وی ادامه داد: هنوز تعدادی افراد مسلح در ساختمان مجلس هستند و درهای صحن بسته شده و نمایندگان به بحث مسائل در دستور کار مشغول هستند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد: چند نفر مسلح به مجلس وارد شده اند و مدام تیراندازی می‌کنند و الان به سمت اتاق های نمایندگان رفته اند و فعلا این افراد دستگیر نشده اند.

خادمی گفت: تعدادی در ساختمان تیر خورده اند ولی اطلاعی از جزئیات نداریم.

یکی از ضاربان حادثه تیراندازی مجلس دستگیر شد

نقوی حسینی،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جریان حادثه تیراندازی صبح امروز مجلس یک نفر از چهار فرد مسلح دستگیر شدند.

دو تن از مجروحان تیراندازی در مجلس، از مراجعه کنندگان ورودی به مجلس و یکی نفر دیگر هم از نیروهای خدماتی مجلس بوده‌اند. فرد چهارم نیز از ماموران حفاظت مجلس بوده‌ که طبق اخبار اولیه براثر شدت جراحات، به شهادت رسیده است.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دقایقی پیش به سکوی محل استقرار خبرنگاران نزدیک و اعلام کرد که حمله‌کنندگان چهار نفر بوده و این اقدام تروریستی بوده است.

نیروهای امنیتی درحال برقراری امنیت در مجلس هستند و جلسه علنی در حال انجام است.

تعدادی در ساختمان تیر خورده اند و به گفته یکی از نمایندگان هنوز اطلاعی از جزئیات این زخمیان وجود ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر شهادت کسی گزارش نشده است. نمایندگان مجروح نشده اند و عاملین تیراندازی در اتاق های دفاتر نمایندگان خود را مخفی کرده اند و ماموران امنیتی در حال تلاش برای دستگیری آن ها هستند.

وزیر کشور از برگزاری جلسه شورای تامین استان تهران با توجه به تیراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) خبر داد.

تدابیر شدید امنیتی در خیابان های منتهی به مجلس صورت گرفته است.

پس از حادثه تیراندازی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی از عبور و مرور خودروها در خیابان منتهی به مجلس شورای اسلامی جلوگیری می شود. همچنین اجازه تردد عابران پیاده نیز در محوطه مجلس و خیابان های اطراف آن داده نمی شود.

دقایقی پیش دو آمبولانس وارد مجلس شورای اسلامی شدند و همچنین نیروهای یگان ویژه به سمت ساختمان مجلس شورای اسلامی در حرکت هستند.

ماموران نیم خیز از دیوارهای کوتاه اطراف مجلس به سمت داخل نگاه می کنند. خیابان ها بسته شده و همچنان صدای تیراندازی شنیده می شود. برخی از اعضای ساختمان اداری مجلس هم از پنجره ها بیرون را نگاه می کنند.

طبق شنیده‌ها، یکی از مهاجمان تیراندازی به مجلس عامل انتحاری است که در محاصره‌ نیروهای امنیتی است.

محسن نسج همدانی؛ معاون امنیتی استانداری تهران هم اکنون در محل تیراندازی در مجلس حضور دارد.

گزارش ها حاکی از شهادت پنج نفر در مجلس شورای اسلامی است.

العربیه – دفتر لیبی: داعش در لیبی مسئولیت حمله مسلحانه در تهران را بر عهده گرفته است.

وزیر بهداشت به منظور نظارت بر درمان و عیادت از مجروحین تیراندازی مجلس به بیمارستان محل بستری این مجروحین رفت.

تعداد مجروحان تیراندازی امروز مجلس به ۷ نفر رسید.

محمد جعفری مسئول دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل با حضور در صحن علنی مجلس برای دقایقی با مسعود پزشکیان نائب رئیس اول خانه ملت که در غیاب لاریجانی ریاست صحن علنی را بر عهده داشت‌، گفت‌وگو کرد.

یکی از تروریست‌ها در حالی که مشغول تیراندازی بی هدف بود، موفق شد از ساختمان مجلس خارج شود؛ او همچنان مشغول تیراندازی در خیابان است.

رحمانی فضلی دستور تشکیل جلسه فوق العاده امنیتی در تهران برای رسیدگی به حادثه حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) داد.

پیکر یکی از حادثه‌دیدگان تیراندازی مجلس به بیرون منتقل شد.

یکی از مهاجمان مسلح به مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش دستگیر شد.

یکر اولین شهید حادثه تروریستی مجلس، شهید تیموری از کادر حفاظت مجلس به بیرون از ساختمان مجلس انتقال داده شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: تیراندازی ها قطع شده و محیط در اختیار نیروهای امنیتی است، نیروهای سپاه در همه نقاط مجلس مستقر هستند.

تروریستی که دقایقی پیش موفق شده بود با تیراندازی از مجلس خارج شود، به دلیل محاصره مجلس، مجبور شد دوباره به داخل مجلس بازگردد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تا دقایقی دیگر جلسه فوق العاده ای برای بررسی ابعاد حادثه تیراندازی مجلس برگزار می‌کند.

هم‌اکنون تروریست‌ها در حال تیراندازی از داخل مجلس به بیرون و محوطه بیرونی مجلس هستند.

هم اکنون به شعاع پانصدمتر دور تادور ساختمان مجلس شورای اسلامی نوار امنیتی کشیده شده و هرگونه ترددی ممنوع اعلام شده است.

پلیس راهور تهران بزرگ با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد در مسیرهای ترددی اطراف مجلس شورای اسلامی تدابیر ویژه ترافیکی انجام شده است تردد خودروهای شخصی به سمت مجلس ممنوع است و برای تردد خودروهای امدادی و آتش‌نشانی مسیرهای ویژه در تظر گرفته شده است.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: برای جلوگیری از خطرات احتمالی از شهروندان درخواست می‌شود از تردد در خیابان‌های اطراف مجلس خودداری کنند.

پس از گذشت حدود یک ساعت صدای تیراندازی همچنان از مجلس به گوش می‌رسد.

پس از حادثه امروز، مترو بهارستان بسته شده است و امکان خدمات رسانی به شهروندان وجود ندارد.

یک زخمی دیگر از مجلس خارج شد.

آخرین اخبار حاکیست دوتن از مهاجمان در یکی از طبقات مجلس به محاصره نیروهای امنیتی درآمده‌اند.

تعداد شهدای مجلس به ۲ نفر رسید.

در حادثه تیراندازی مجلس شورای اسلامی تاکنون ۱۰ نفر مجروح شده‌اند.

نیروهای حفاظت با جلیقه‌های ضد گلوله در حال تامین امنیت هستند اما اجازه خروج از مجلس به هیچ عنوان داده نمی‌شود.

تاکنون در عملیات تروریستی در مجلس، ۷ نفر به شهادت رسیده‌اند و هم‌اکنون ۴ نفر نیز در طبقات بالایی گروگان گرفته شده اند. هنوز منابع امنیتی این خبر را تایید نکرده‌اند.

افراد مسلح در ساختمان مجلس هستند و تعدادی را به گروگان گرفته اند.

جعفری دولت آبادی دادستان تهران در محل حادثه تیراندازی در مجلس حضور یافت.

تیم رهایی گروگان سپاه با نفوذ به میان تروریست‌ها در داخل مجلس، موفق شدند یکی از ۴ تروریست را به هلاکت برسانند. این خبر توسط هیچ مقام رسمی‌ تایید نشده است.

با هماهنگی نیروهای حفاظت مجلس و برقراری امنیت، نمایندگان مجلس در حال خروج از صحن هستند.

یک منبع آگاه گفت: تروریست ها ۴ نفر هستند هم اکنون در طبقه چهارم ساختمان دفتر نمایندگان محاصره شده اند و گلوله هایشان روبه پایان است. گفته می شود جلیقه انتحاری هم همراه خود دارند و احتمالا با پایان تیرهایشان خود را منفجر کنند.

تیراندازی در مجلس تشدید شد.

نیروهاى امنیتى و انتظامى مستقر در أطراف ساختمان مجلس، شعاع حفاظتى خود را تا یک کیلومترى منتهى به ساختمان مجلس افزایش دادند.

وکیلی عضو هیأت رئیسه مجلس گفت که تروریست‌های مسلح در محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

صدای انفجار در اطراف مجلس شنیده و دود سفید رنگ مشاهده می شود.

عامل انتحاری مجلس خود را در طبقه چهارم منفجر کرد.

انفجار در ساختمان ملاقات مردمی مجلس روی داد.

وزارت اطلاعات: حملات مجلس و حرم امام تروریستی بود.

مهاجمان مسلح از طبقه ۵ مجلس در حال تیراندازی به سمت خیابان های اطراف هستند.

گلوله تفنگ کلاشینکف تروریست ها تمام شده و اکنون با سلاح کمری در حال شلیک هستند.

وزارت اطلاعات انفجار انتحاری یکی از مهاجمین مجلس را تایید کرد.

یکی از نمایندگان مجلس گفته که تعداد زخمی‌ها بیشتر از آن چه گفته شده است.

۱۳ مجروح حادثه تیراندازی مجلس به بیمارستان سینا منتقل شد و یک نفر از آنان فوت کرد.

رئیس بیمارستان سینا اعلام کرد که ۱۳ تن از مجروحان این حادثه که گلوله خورده‌ بودند، به این بیمارستان منتقل شده اند که یک نفر از آنها در بدو ورود فوت شد. دو نفر از مجروحان خانم بودند. به جز سه نفری که در حال عمل جراحی هستند، باقی مجروحان حادثه جراحات خفیفی داشتند. این مجروحان بین ۲۳ تا ۶۰ سال هستند.

سرلشکر جعفری فرمانده سپاه در مجلس شورای اسلامی حاضر شد.

تیراندازی از آخرین طبقات ساختمان ملاقات مردمی مجلس از سر گرفته شد.

غلامرضا کاتب، عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد که در جریان حادثه تروریستی تیراندازی امروز مجلس به هیچ نماینده ای آسیب و صدمه ای نرسیده است.

خبرنگاران، عکاسان و فیلمبرداران حاضر در صحن علنی، از مجلس خارج شدند.

داعش به طور رسمی مسئولیت حملات تهران را بر عهده گرفت.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه علنی امروز مجلس (۱۷ خرداد ۹۶) گفت: امروز چند نفر از تروریست‌های بزدل به ساختمان مجلس نفوذ کردند که با آنها برخورد جدی شد. از اینکه نمایندگان در این مسیر با آرامش به کارشان ادامه دادند تقدیر و تشکر می‌کنم. این اقدام یک مسئله جزئی است، اما نشان می‌دهد تروریست‌ها به دنبال مسئله‌سازی هستند. به ویژه در ایران که یک قطب فعال و مؤثر در مبارزه با تروریست‌ است و آنها در صددند تا خدشه وارد کنند و قطعا نیروهای امنیتی با آنها برخورد جدی خواهد داشت. انشاءالله این مشکل رفع خواهد شد.

سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران در جمع خبرنگاران در مقابل مجلس حضور یافت و با دادن روحیه به آنها در مورد شرایط امنیتی مجلس گفت: هیچ مشکلی وجود ندارد و مساله انشاءالله رفع می شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کارمندان مجلس و خبرنگاران از ساختمان بهارستان خارج شدند.

یکی از تروریست ها کشته شد ولی ۳ تروریست در ساختمان مجلس هنوز هستند.

ترورریست ها با پوشش لباس زنانه از درب عمومی وارد مجلس شده بودند.

هر چهار تروریست مهاجم به ساختمان مجلس توسط نیروهای امنیتی کشته شدند.

با اتمام عملیات تروریستی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس از ساختمان پارلمان بازدید کرد.

با کشته شدن مهاجمان و پایان عملیات ضدتروریستی، پاک‌سازی ساختمان مجلس آغاز شده است.

از دقایقی پیش ده‌ها آمبولانس مقابل ساختمان مجلس مستقر شدند تا مجروحین و همچنین اجساد شهدای این حادثه را به خارج از ساختمان مجلس منتقل کنند. هنوز آمار دقیق شهدا و مجروحین این حادثه مشخص نیست.

سرپرست اورژانس کشور از شهادت ۱۲ شهروند و مجروحیت ۴۲ نفر بر اثر حملات تروریستی تهران خبر داد.

در جریان حادثه تروریستی امروز مجلس، مسئول دفتر و مشاور نماینده شاهین شهر به شهادت رسیدند. حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار کرد: در جریان حادثه تروریستی امروز مجلس مسئول دفتر و مشاور بنده به شهادت رسیدند.

همچنین هادی بهادری نماینده ارومیه نیز گفت: حمید امدادی مسئول دفتر بنده مجروح شده است که هنوز خبری درباره به شهادت رسیدن او ندارم. در حال حاضر در بیمارستان ها به دنبال ردی از سلامتی اش هستم که امیدوارم سالم باشد.

مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی گفت: با اقدام نیروهای امنیتی، تروریست های حادثه امروز مجلس به هلاکت رسیدند. تعدای از مردم عادی که برای مراجعه به دفاتر نمایندگان به مجلس آمده بودند، کارکنان مجلس و نیروهای حفاظت به شهادت رسیدند.