درنگ: مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در پاسخ به تذکر کواکبیان درباره‌ لزوم دفاع هیات رئیسه از شأن و اقتدار مجلس و حواشی پیش آمده بعد از انتشار فایل صوتی با صدای «دختر خوشگلا را به من نشان بده» گفت:

* این مساله شیطنتی است که در فضای مجازی درست کرده و با آبروی افراد بازی می‎کنند. صوتی در فضای مجازی پخش شد که مربوط به زمانی است که آقای محبی نیا صحبت می‌کند و صدای دیگری کنار صدای ایشان شنیده می‌شود.

* در جلسه علنی روز سه‌شنبه هفته گذشته برادرمان آقای سلیمی اعتراضی راجع به پالرمو داشتند مبنی بر این که شورای نگهبان این مصوبه مجلس را قبول نمی‌کند که بنده در توضیح به ایشان گفتم نباید شورای نگهبان در این باره دخالت کند. آقای سلیمی موضوع را برای من شرح داد و توضیح داد که اشتباه ترجمه در معاهده پالرمو همچون آن است که «به ما گندم نمایی کرده و بعد از آن جو فروختند». یا این که وقتی به خواستگاری دختری رفتی و در آن خواستگاری «دختر خوشگلی» را نشان داده اما «دختر زشت» را به صیغه تو درآوردند.

* این صحبت‌ها را به گونه‌ی دیگر در فضای مجازی پخش کرده و تنها بخش «دختر خوشگلا» را درآوردند. این کار زشتی است. ماجرا چیز دیگری بود. مثل این می‌ماند که ما از کسی بپرسیم نماز نخواندی؟ و بعد در رسانه‌ها این را پخش کنند که فلانی گفته که نماز نخوانید! این بی اخلاقی که گاهی در فضای مجازی پخش می‌شود و تمام مسائل را نمی‌گویند، این روند باعث از بین رفتن آبروی انسان‌ها می‌شود. باید به شخصیت افراد احترام بگذاریم تا شاهد چنین زشت نمایی‌هایی در جامعه نباشیم.

  بشنوید: شوخی سخیف و عجیب در مجلس ؛ دختر خوشگلارو … | نمایندگان خواستار شناسایی این نماینده شدند | انتقاد تند پروانه سلحشوری از نگاه ابزاری و توهین به زن
  کدام نماینده از میکروفون باز مجلس گفت «دختر خوشگلا رو نشون بده»؟ | جمله‌ای که بمب شد | عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان: شاید صداگذاری باشد!