درنگ : به این فکر کنید، اگر رژیم‌ها واقعا کار می‌کردند دیگر صنایع مربوط به انواع رژیم‌ها که همه ما آن‌ها را می‌شناسیم کاربردی نداشتند. اما واقعیت این است که ۴۵ میلیون نفر آمریکایی هر سال رژیم می‌گیرند و بیشتر آن‌ها هم در رسیدن به اهدافشان ناکام می‌مانند.

استیون هندریک متخصص تغذیه در این باره نظری دارد: «همه چیز بستگی به لپتین، هورمونی که توسط سلول‌های چربی ساخته می‎شود و وقتی رژیم می‌‎گیرید کاهش پیدا می‌کند، دارد. وقتی میزان لپتین کاهش پیدا می‌کند، مغز هشدار می‌دهد که انرژی بیشتری نیاز است در نتیجه فرد احساس گرسنگی می‌کند و برای تامین انرژی غذا می‌خورد».

معمولا پایبند بودن به رژیم‌های طولانی مدت‌ کار سخت‌تری است اما بسیاری از متخصصان رژیم‌های طولانی مدت را برای کاهش وزن مناسب می‌دانند. به اعتقاد آن‌ها تغذیه مناسب و سالم بهتر است تبدیل به سبک زندگی هر فرد شود. یعنی باید به بدنتان گوش دهید، اگر وقتی دیدید وزنتان زیاد شده در طولانی مدت برای کاهش آن تلاش کنید، مغزتان هم پیام را دریافت می‌کند و در کاهش وزن به شما کمک می‌کند.

هندریک می‌گوید: «بهترین روش این است که زمانی که گرسنه هستید غذا بخورید و به محض سیر شدن از خوردن دست بکشید. این که هر وقت غذا را دیدید بخورید مشکل اصلی ایجاد می‌شود. این نکته بسیار مهم است و همه باید دقت و رعایت کنیم».

البته معنی این سبک زندگی این نیست که در هر وعده غذایی پیتزا بخورید چون اصلا طبیعی نیست. فقط باید به بدنتان دقت کنید و خودتان به راحتی خواهید فهمید که چه چیزی نیاز دارید.

هندریک می‎گوید: «برای داشتن تغذیه مناسب باید تصمیمات درست بگیرید. شما می‌توانید حتی با خوردن بسیاری از خوراکی‌ها از خودتان راضی باشید. فقط باید تغذیه ناسالم را از خود دور کنید».

در واقع معنی این نوع از زندگی که توصیه شده این است که درک کنید بدنتان دقیقا از شما چه می‌خواهد و در انتخاب نوع غذا و زمان خوردن آن درست تصمیم بگیرید.