درنگ: آشپزی مهارتی است که هرکسی می‌تواند به آن دست پیدا کند اما برای استاد شدن در این هنر زمان و تمرین زیاد لازم است. جاناتان لاو سرآشپز حرفه‌ای و صاحب رستوران درباره ۵ اشتباه رایج که افراد درباره آشپزی انجام می‌دهند توضیح داده است.

ادویه زدن بیش از اندازه

لاو می‌گوید او اوایل ادویه زیادی به غذاهایش می‌زده اما این کار فقط باعث می‌شده که بیشتر طعم غذا گرفته شود. در یک بشقاب غذا نهایتا باید ۳ تا ۴ نوع مزه وجود داشته باشد.

دمای پایین ظرف آشپزی

اگر قرار است غذایی را سرخ کنید ظرفتان باید بین ۵ تا ۷ دقیقه روی حرارت داغ شود. لاو گفته چندین بار کارمندانش را برای انجام ندادن این کار اخراج کرده است.

هم زدن بیش از اندازه غذا با قاشق

بعضی از افراد دقت زیادی ندارند که چطور باید مواد را سرخ کنند، نباید مدام با قاشق آن را هم زد، بلکه باید فقط آن‌ها را زیر و رو کرد.

اضافه کردن آب زیاد

بعضی از افراد به غذایی که با دمای ملایم روی اجاق گاز در حال پخت است بیش از اندازه آب اضافه می‌کنند. این کار را نکنید، فراموش نکنید آب در حال جوشیدن با آبی که روی حرارت ملایم قرار داد، تفاوت دارد.

جایگزین کردن مواد

گاهی افراد مواد غذایی را جایگزین یکدیگر می‌کنند به این دلیل که طعمشان شبیه است. اما قبل از این کار مطمئن شوید از محتویات آن ماده غذایی کاملا اطلاع دارید در غیر این صورت بعد از پخته شدن ممکن است طعم غذا به کل متفاوت باشد.