درنگ : شاید شما سنین نوجوانی که معمولا در آن افراد بیشتر به سلامت پوست و زیبایی اهمیت می‌دهند را پشت سر گذاشته باشید، اما متخصصین پوست معتقدند در هر سنی شما باید روزی یک یا دو بار صورتتان را بشویید. شوکه کننده است؟ متخصصین معتقدند این کار بیشتر از زدن کرم‌های مختلف به صورت بعد از دوش گرفتن به سلامت پوستتان کمک می‌‎کند. در واقع این یکی از مهم‌ترین کارها برای مراقبت از پوست است که متخصصین می‌خواهند هرگز دست از انجامش برندارید.

دلیلش این است که آب گرمی که از دوش روی صورت شما ریخته می‌شود چربی طبیعی پوستتان را از بین می‌برد. همچنین استفاده از صابون و مواد شوینده می‌تواند پوست را بیش از اندازه خشک کند و اسیدهای چربی، پروتئین‌ها و دیگر مواردی که برای محافظت از پوست به طور طبیعی روی آن قرار دارند را از بین ببرد.

در نتیجه به جای دوش گرفتن‌های بیش از اندازه و کرم زدن به صورت بهتر است صورتتان را در روشویی بشویید و بعد از آن هم از هیچ کرمی استفاده نکنید، فقط کافی است هنگام شستن به آرامی و بدون استفاده از مواد شوینده صورتتان را ماساژ دهید و بشویید. بعد از شستشو هم از حوله‌ای نرم استفاده کنید که به پوستتان آسیب نزند.