درنگ : ژاپن، کره و فرانسه کشورهایی هستند که در دنیا کمترین نرخ حمله قلبی را دارند. اما در این مطلب به برخی عادات روزانه آن‌ها اشاره می‏کنیم که منجر به چنین آماری شده است.

مقدار غذا

پرخوری موضوعی است که در فرهنگ ژاپن خصوصا به خوبی از بین رفته است و به اعتقاد متخصصان می‎تواند دلیل اصلی حمله قلبی باشد. بهتر است وعده‎های غذایی سنگین نباشند و مقدار کمی هم خورده شود.

غذای کامل

هیچ غذای کره‎ای بدون دورچین کامل به حساب نمی‎آید. معمولا کره‎ای‌ها در کنار غذای اصلی در بشقاب سبزیجات، پوره سیب زمینی، فلفل تازه و … دارند و با این کار هم طعم غذا را تغییر می‎دهند و هم باعث سلامتی‎شان می‏شوند.

چای سبز

این نوشیدنی سرشار از آنتی اوکسیدان است. در نتیجه باعث کاهش فشار خون می‎شود و کللسترول خون را پایین می‏آورد. در مقایسه با کشورهای دیگر این کشورها بیشتر از قهوه از چای سبز استفاده می‏کنند.

ماهی

مردم این ۳ کشور طبق آمار علاقه زیادی به خوردن ماهی دارند. شکی در این نیست که گوشت سفید و امگا۳ آن برای سلامتی بسیار مفید است، امگا۳ به اندازه‎ای مفید است که وقتی صحبت از خوردن ماهی است کسی از ویتامین D و پروتئین آن صحبتی نمی‏کند.

فعالیت بدنی

مردم این ۳ کشور مدت زمان زیادی را صرف نشستن نمی‎کنند. آن‌ها فعالیت بدنی زیادی دارند و اکثرا جدا از ورزش کردن در طول روز کارهایی انجام می‎دهند که باعث می‏شوند فعالیت بدنی زیاد داشته باشند.