درنگ: این روزها همه کاربران تکنولوژی که تعدادشان هم در دنیا بسیار زیاد شده یک دغدغه مشترک دارند و آن هم پیدا کردن پریز برق در هر مکانی برای شارژ وسایل الکترونیکی‌شان است. همیشه داستان همین است.
با زیاد شدن برنامه‌ها و وابستگی امور افراد به وسایل الکترونیکی استفاده از آن‌ها روز به روز بیشتر و همچنین باتری‌ها روز به روز ضعیف‌تر می‌شوند. در نتیجه در بدترین زمان ممکن ما می‌مانیم و یک گوشی یا لپتاپ خاموش.
اما چنین اتفاقی دلیل دارد. چرخه پر و خالی شدن باتری و دوباره شارژ کردن آن چرخه‌ای محدود است. یعنی فقط برای تعداد دفعاتی خاص می‌توان این کار را انجام داد.
برای بالا بردن عمر باتری هر وسیله نقلیه بهتر است از روشی که در ادامه توضیح می‎دهیم پیروی کنید. به این شکل که قبل از تمام شدن شارژ گوشی یا وسایل الکترونیکی و زمانی که تقریبا به حدود ۵۰ درصد می‎رسد آن را شارژ کنید و همچنین قبل از این که ۱۰۰ درصد پر شود آن را از برق جدا کنید. این کار باعث می‎شود عمر باتری به شکل چشم‎گیری طولانی‌تر شود.
اگر باتری وسیله‌تان را به طور کامل شارژ کردید هم سریع آن را از برق جدا کنید و این طور نباشد که تا ساعت‌ها بعد از پر شدن باز هم به برق متصل باشد. انجام دادن این کار در طولانی مدت و به طور مداوم باعث می‎شود باتری وسیله الکترونیکی‌تان زودتر از کار افتاده شود و عمری حتی کمتر از عمر پیش‌بینی شده داشته باشد.
البته این قانون یک تبصره هم دارد. باید هر یک ماه یک بار اجازه دهید باتری‌تان به طور کامل تخلیه شود و وسیله خاموش شود.
البته این‌ها فقط توصیه هستند و مطمئنا اگر شب تا صبح هم وسیله الکترونیکی‎تان به برق متصل باشد به این زودی اتفاقی نمی‎افتد و توصیه‌های بالا در طولانی مدت تفاوت را ایجاد می‎کند. حتی اگر نشد باتری را بعد از رسیدن به ۵۰ درصد شارژ کنید، تا حد امکان سعی کنید شارژ کمتر از ۲۰ درصد نشود، مگر آن یک بار در ماه.