درنگ: وب سایت امریکایی «موتودیسکاوری» از برگزاری تور موتورسواری در ایران خبر داد. در توضیح آمده که قرار است این تور در جاده‌های آسفالت با کیفیت‌های متفاوت بسته به منطقه برگزار شود و هدف آن آشنایی با مردم متمدن و تاریخ فوق‌العاده ایران است. کسانی که برای گردشگری به ایران سفر می‌کنند عمدتا معتقدند مردم ایران یکی از مهمان‌‎نوازترین و مهربان‌ترین مردمان دنیا هستند. آمریکایی‌هایی که در اولین تجربه تور موتورسواری در ایران در سال ۲۰۰۶ به ایران سفر کردند نیز چنین اعتقادی را داشتند.

خصوصیات تور

  • این تور تنها ۱۰ موتور سیکلت خواهد داشت. اولین کسانی که ثبت نام کنند و بتوانند ویزا دریافت کنند در اولویت خواهند بود.
  • افراد ابتدا باید به استانبول بیایند. از آنجا به مرز ترکیه و ایران و شهر وان منتقل می‌شوند.
  • کارهای سخت مانند دریافت مجوزهای لازم برای انتقال موتورها به ایران توسط تیم موتو دیسکاوری انجام شده است.
  • حضور در پایتخت ایران این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا با تاریخ ایران آشنا شوید. از پرشیای باستان تا عصر جدید و انقلاب اسلامی. همچنین این فرصت را خواهید داشت تا با مردم این کشور بیشتر آشنا شوید. بله، حتی برای شما امریکایی‌ها.
  • بازار اصفهان با ادویه‌های معطر فراوان، شیرینی‌های خوشمزه، کاشیکاری‌های بی‌نظیر و تماشای محصولات سنتی و خرید‌ آن‌ها در انتظار شماست. در این شهر شما با معماری اصیل ایرانی و مسجدهایی که نامشان در یونسکو ثبت شده و کاشیکاری‌های زیبایی دارند آشنا می‌‎شوید.
  • قم مرکز مذهبی ایران است و شما این فرصت را خواهید داشت که این شهر و مردمانش را ببینید.
  • در نزدیکی شهر شیراز از پرسپولیس دیدن خواهیم کرد، جایی که در قرن سوم قبل از میلاد مسیح توسط اسکندر ویران شد. اما هنوز ستون‌هایی از آن باقی مانده است و نشان دهنده بقایای امپراتوری پرشیا است.
  • ایران کوهستان‌های زیادی دارد و بخش عمده‎ای از آن هم صحراها و دشت‌های حاصلخیز هستند. در این تور با موتور سیکلتتان تا جایی که امکانش باشد از این مناطق گذر خواهیم کرد.

زمان برگزاری

این تور در ۳ تاریخ مختلف در ایران برگزار خواهد شد.

۱۴ اکتبر ۲۰۱۷ تا ۳ نوامبر ۲۰۱۷

یکم آوریل ۲۰۱۸ تا ۲۱ آوریل ۲۰۱۸

یکم اکتبر ۲۰۱۸ تا ۲۱ اکتبر ۲۰۱۸

همچنین شروع تور از استانبول ترکیه است و در مجموع موتورسواران مسافتی ۲۷۰۰ مایلی را طی خواهند کرد. ۳ نوع موتور ساخت کمپانی بی ام و برای این تور فراهم شده که امکان اجاره آن وجود دارد. همچنین یک خودروی ساپورت هم هست که قابلیت حمل تعدادی مسافر غیر موتورسوار را دارد.

هزینه‌ها به شرح زیر است:

افرادی که موتور بی ام و اف ۷۰۰ جی اس یا اف ۸۰۰ جی اس اجاره کنند ۱۵ هزار و ۱۴۹ دلار، افرادی که موتور بی ام و آر ۱۲۰۰ جی اس اجاره کنند ۱۶ هزار و ۳۳۱ دلار و افراد بدون موتور ۹ هزار و ۶۵۹ دلار پرداخت می‌کنند. همچنین مبلغ ۱۸۵۰ دلار برای امور اداری دریافت می‌شود و مبلغ ۸۰۰ دلار هم به عنوان ذخیره برای هر نفر به تور پرداخت می‎‌شود.