درنگ :  یورونیوز نوشت: بر اساس گزارش رسانه‌های ایتالیایی، «توت رینا» رییس کوزا نوسترا (نام گروه مافیای سیسیل) که به بیماری سرطان مبتلا بود پس از دو عمل جراحی در شمال ایتالیا به کما فرورفته بود. او از سال ۱۹۹۳ در بازداشت به سر می‌برد.

خانواده این پدرخوانده سرانجام پس از سخت‌گیری‌های شدید زندان و ممنوعیت ملاقات، توانستند با جسد وی بدرود بگویند.

توتورینی از سال ۱۹۷۰ کنترل مافیای کوزا نوسترا را به دست گرفت. در ۲۰ سال تسلط وی بر سیسیل ترس و وحشت بر این منطقه سایه افکنده بود. او به اتهام ۱۵۰ قتل به ۲۰ سال زندان محکوم شده بود. وی به خصوص به خاطر دستور به قتل دو قاضی ضد مافیای ایتالیایی به نام‌های جیووانی فالکونه و پائولو بورسلینو، و همچنین به عنوان یکی از مغزهای متفکر حملات مرگبار در رم، میلان و فلورانس (که ۱۰ نفر در جریان آنها کشته شدند) شناخته شده است.

توتورینی در سال ۱۹۳۰ در شهر کورلئونه درنزدیکی پالرمو (سیسیل) ایتالیا به دنیا آمد. وی که پسر یک کشاورز فقیر بود در ۱۸ سالگی به مافیا پیوست. پس از اولین محکومیت به زندان به خاطر قتل در دهه ۵۰ تبدیل به یکی از نیروهای اصلی درسازمان مافیا سیسیل شد.

در سال‌های طولانی عضویت و ریاستش در مافیا، جرایم مختلفی چون قاچاق مواد مخدر و آدم ربایی مرتکب شد. او توانست به مافیای کوزا نوسترا انسجام ببخشد و کنترل همه بخش‌های سنتی کار در این گروه را به دست بگیرد. وی در دهه ۸۰ جنگ خونینی را علیه خانواده‌های قدیمی پالرموی ایتالیا به راه انداخت. این جنگ‌ها صدها کشته در پی داشت و دو سال بعد با پیروزی توتو رینا به پایان رسید. او سپس به مبارزه و خشونت علیه مقامات دولتی روی آورد.