درنگ : دانشمندان می‌گویند تنها کافی است از فویل آلومینیومی یک سپر بازتابی ساخته و آن را پشت مودم خود قرار دهید. این‌کار می‌تواند بر شکل جریان سیگنال‌های وای‌فای درون خانه اثرگذار بوده و سرعت و پوشش اینترنت را در سرتاسر فضای خانه بهبود بخشد.

ژیا ژو محقق دانشگاه دارموث در هانوور آلمان می‌گوید همین تکنیک ساده می‌تواند بسیاری از مشکلات اینترنت‌های خانگی را برطرف کند زیرا علاوه بر قوی‌تر ساختن سیگنال‌ها، ایمنی آنها نیز افزایش پیدا می‌کند.

محققان کالج دارموث با الهام از وب‌سایت DIY که در آن کاربران از قوطی‌های آلومینیومی نوشیدنی برای بهبود وای‌فای خانه استفاده می‌کنند به این موضوع پرداخته‌اند، با این تفاوت که استوانه‌ای بودن این قوطی‌ها امکان جهت‌دهی به سیگنال‌های اینترنت را از بین می‌برد.

دانشمندان برای بهبود این ایده، سیستمی به نام WiPrint را طراحی کردند که می‌تواند نقشه درونی خانه را بررسی کرده و نقشه بخشی که قرار است جریان سیگنال‌ها در آن بهبود پیدا کند و بخش‌هایی که نیازی به پوشش قدرتمند اینترنت ندارد را به دست می‌آورد.

 

تلاش کنید تا با تکه‌ای فویل آلومینیومی به شیوه آزمون و خطا سیگنال‌های وای‌فای خانه خود را بهبود ببخشید

 

با در اختیار داشتن این اطلاعات، الگوریتمی به دست می‌آید که می‌توان براساس آن بهترین شکل بازتاب‌دهنده سیگنال را محاسبه کرد، آن را با استفاده از یک چاپگر سه‌بعدی چاپ کرده و روی آن را با فویل آلومینیومی پوشاند. محققان با آزمایش این تکنیک توانستند قدرت سیگنال‌های وایرلس را در مناطقی که پوشش کمتری دارند، ۵۵ درصد افزایش و در مناطقی که نیازی به پوشش قوی اینترنت نبود، تا ۶۳ درصد کاهش دهد.

شاید قدرت سیگنال‌های وای‌فای خانه برایتان اهمیت زیادی نداشته‌باشد،‌ اما اگر این سیگنال‌ها هرز بروند و خارج از محیط خانه را نیز پوشش دهند، این خطر وجود دارد که هکرها شانس خود را برای نفوذ به شبکه خانگی شما آزمایش کرده و حتی کنترل آن را به دست بگیرند.

درشرایطی که دانشمندان آلمانی اطلاعات الگوریتم خود را منتشر نکرده‌اند،‌ تکنیک آزمون و خطا همیشه جواب می‌دهد، تلاش کنید تا با تکه‌ای فویل آلومینیومی به شیوه آزمون و خطا سیگنال‌های وای‌فای خانه خود را بهبود ببخشید.