درنگ : وقتی صحبت از افراد موفق می‏شود اولین چیزی که به ذهنمان می‏رسد فردی است که میلیاردها پول در حساب بانکی‏اش دارد، صاحب یکی از برندهای برتر دنیا است یا شاید رهبر یک کشور است. اما اگر از برخی افراد سرشناس دنیا که به راحتی می‏توان آن‌‎ها را در رده انسان‌های موفق قرار داد مفهوم موفقیت را بپرسیم پاسخ‎هایی شوکه‎کننده دریافت خواهیم کرد. در زیر توضیح برخی از این افراد درباره موفقیت را می‏خوانیم.

 

ریچارد برانسون/ میلیاردر و موسس ویرجین گروپ

بسیاری از افراد برای محک زدن مقدار موفقیت مقدار پولی که دارند را بررسی می‏کنند و این که درآمدشان چقدر است یا با چه افرادی ارتباط دارند. به نظر من معیار اندازه‏گیری موفقیت این است که در حال حاضر چقدر خوشحال هستی.

 

آریانا هافینگتون/ موسس هافینگتون پست

برای داشتن زندگی‏ای که واقعا می‏خواهیم و استحقاقش را داریم، نه زندگی‏ای که مجبوریم آن را داشته باشیم، ما نیاز به واحد اندازه‎گیری سومی داریم. واحدی بعد از پول و قدرت. این واحد ۴ بخش دارد: خوب بودن، عاقل بودن، شگفتی و بخشندگی.

 

مارک کوبان/ تاجر و سرمایه‎گذار و مالک تیم بسکتبال دالاس موریکس

از نظر من موفقیت این است که صبح در حالی از خواب بیدار شوی که لبخندی بر لب داری و بدانی که روز خوبی در انتظارات است. من انسان خوشحالی هستم و حتی زمانی که فقیر بودم هم انسانی موفق بودم، زمانی که ۶ نفر بودیم و در در آپارتمانی ۳ خوابه زندگی می‏کردیم هم موفق بودم، زمانی که روی زمین می‏خوابیدم هم موفق بودم.

 

جان وودن/ سرمربی بسکتبال افسانه‏ای

موفقیت یعنی ذهنت فقط درگیری رضایت از خودت باشد و بدانی که توانستی در زمینه‎ای که توانش را داشتی به بیشترین حد ممکن تاثیر بگذاری.

 

وارن بوفت/ قطب اقتصادی و خیر و تاجر

معیار من برای موفقیت بسیار ساده است. از خودم یک سوال می‏پرسم، چند نفر عاشق من هستند.

 

مایا آنجلو/ نویسنده و شاعر

موفقیت یعنی این که اول از همه خودت را دوست داشته باشی، بعد از آن کاری که انجام می‎دهی را دوست داشته باشی و بعد هم روش و سبک خودت برای انجام دادن کاری که دوست داری را دوست داشته باشی.

 

بیل گیتس/ موسس مایکروسافت

وارن بوفت همیشه می‎گوید موفقیت یعنی افرادی که نزدیک تو هستند چقدر خوشحالند و تو را دوست دارند. اما این که احساس کنی تفاوتی ایجاد کردی هم احساس فوق‎العاده‏ای دارد. مثلا اختراع چیزی، یا بزرگ کردن بچه یا کمک به افرادی که نیاز به کمک دارند.

 

دیپاک چوپرا/ نویسنده و فیزیک‏دان

معنی موفقیت برای زندگی می‎‏تواند خوشحالی ادامه‏دار باشد و این که با برنامه پیش بروی و خودت متوجه شوی که به اهدافت رسیده‎ای.

 

باراک اوباما/ رئیس جمهور سابق امریکا

همسر او درباره‏اش می‏گوید: او کارش را با رد کردن مشاغلی پردرآمد آغاز کرد و در عوض تصمیم گرفت برای کمک به مردم محله ما که به خاطر بسته شدن کارخانه‎های فولاد اوضاع زندگی مناسبی نداشتند مبارزه کند. از نظر او موفقیت به این نیست که چقدر پول داری یا درآورده‎ای، این است که چقدر در زندگی مردم تفاوت ایجاد کرده‎ای.

 

توماس ادیسون/ مخترع

موفقیت یعنی ۱ درصد انگیزه و ۹۹ درصد سختکوشی.