درنگ: امسال گرمای هوا زودتر از سال‌های گذشته آزاردهنده شده است اما یک نوشیدنی خنک می‌تواند خستگی گرما و حتی گرمازدگی را از بدن بیرون کند و به ما برای بقیه روز انرژی بدهد.

هر کدام از ما به دنبال انواع نوشیدنی‌ها، کوکتل‌ها و اسموتی‌های خنک هستیم تا این روزها بیشتر از قبل میل کنیم. اما گاهی با سر زدن به کافه‌ها و رستوران‌ها بین انتخاب کوکتل و اسموتی می‌مانیم که کدامیک رو انتخاب کنیم و حتی این سوال را از کافه‌من‌ها می‌پرسیم که تفاوت اسموتی با کوکتل در چیست؟

در ادامه به تفاوت این دو نوشیدنی خوشمزه اشاره می‌شود و برای آشنایی بیشتر با این دو نوشیدنی تابستانه، اسامی برخی از پر طرفدارترین کوکتل‌ها و اسموتی‌ها ذکر شده است.

ترکیبات کوکتل چیست؟

به ترکیب بیش از دو نوشیدنی، کوکتل گفته می‌شود. امروزه بیش از هزاران نوع کوکتل در جهان وجود دارد که هرکدام با توجه به مواد و نوشیدنی‌ها، آب و هوا و ذائقه هر منطقه درست می‌شوند و بعضی از آنها کم‌کم جای خود را در بین مردم مناطق دیگر باز کرده و جهانی شده‌اند.

کوکتل ذغال اخته، کوکتل توت فرنگی، کوکتل انبه و نعنا، کوکتل سیب و پرتقال، کوکتل انار، کوکتل آناناس نارگیل و کوکتل زنجبیل و لیمو در این ترکیب قرار می‌گیرند.

ترکیبات اسموتی چیست؟

اسموتی یک نوشیدنی مخلوط و گاهی شیرین شده است که از میوه تازه تهیه می‌شود و در برخی موارد خاص شکلات یا کره بادام زمینی دارد. علاوه بر میوه بسیاری از اسموتی‌ها دارای یخ خرد شده، میوه یخ زده، ماست، عسل یا شربت و محتویات یخی هستند.

اسموتی در واقع نوعی از نوشیدنی است که قابلیت تطبیق بیشتری دارد، یعنی شما به راحتی می‌توانید اجزای آن را تغییر دهید و جابجا کنید و تنوع پذیرتر از آبمیوه هست.

برای تهیه اسموتی، دست باز است؛ مثلاً به راحتی می‌توان از گیاهان، سبزیجات، میوه‌ها، دانه و مغزها، ادویه‌ها و هر چیز دیگری که دوست دارید، استفاده کنید.

اسموتی انبه، اسموتی موز و توت فرنگی، اسموتی نارگیل و گلابی، اسموتی کلم برگ، اسموتی آووکادو، اسموتی شیرسویا، اسموتی انبه، اسموتی تخم مریم گلی، اسموتی پرتقال، شیر سویا و آووکادو، اسموتی موز و کره بادام زمینی،اسموتی هندوانه و اسموتی موز و گلابی از ترکیباتی که گفته شد تهیه می‌شود.