درنگ: ۷ عامل کوچکی که دیگران شخصیت شما را بر اساس آنها قضاوت می‌کنند در زیر توضیح داده شده است.

۱- دست خط تان
بر اساس نتایج بدست آمده در پژوهشی که توسط کمپانی ملی «پِن» مورد بررسی قرار گرفته، افرادی که ریز می‌نویسند، عمدتا خجالتی، دقیق و درسخوان هستند. این در حالی است که افراد برونگرا و کسانی که علاقه فراوانی به جلب توجه دیگران دارند، درشت می‌نویسند.

افرادی که قضایا را جدی می‌گیرند، در هنگام نوشتن فشار بیشتری به خودکار وارد می‌کنند. اما تصور می‌شود افرادی که با دیگران همدردی می‌کنند و شخصیت‌های حساسی نیز دارند فشار کمتری به قلم وارد می‌آورند.

۲- رنگ‌ لباس
افرادی که اغلب رنگ‌های سیاه می‌پوشند، شخصیت‌هایی حساس و هنری دارند و به جزئیات اهمیت می‌دهند این در حالی است که علاقمندان به رنگ‌های شادی چون قرمز با تمام نیرو زندگی می‌کنند، تلاش فراون می‌کنند و افراد فعالی هستند. کسانی که به رنگ سبز علاقه دارند، وفادار و مهربان هستند. تصور می‌شود که علاقمندان به رنگ سفید نیز مرتب و منطقی باشند. آبی پوشان نیز شخصیت‌های پایدار و حساس دارند و افرادی هستند که ملاحظه دیگران را می‌کنند.

۳- جویدن ناخن‌ها
بخش‌های مختلف بدن می‌تواند خصوصیاتی را در مورد شخصیت شما برای دیگران آشکار کند. از آن جمله می‌توان به کشیدن موها، جویدن ناخن‌ها و آثاری بر روی پوست اشاره کرد. چنین نشانه‌هایی از صبر کم، خستگی، کسالت و عدم رضایت شما خبر می‌دهند. مطالعه‌ای بر روی افرادی که ناخن‌های‌شان را می‌جوند این فرضیه را مطرح می‌سازد که در چنین افرادی تمایل به کمال‌گرایی وجود دارد البته مضطرب و عصبی نیز هستند.

۴- کفش‌هایتان
روانشناسان بر این باورند که با نگاه کردن به کفش‌های فردی می‌توانید او را قضاوت کنید. بر اساس مطالعات پژوهشگری به نام «عمری گیلات» از دانشگاه کانزاس، تنها با بررسی قیمت، شکل، رنگ و وضعیت کفش‌ها می‌توان تا ۹۰ درصد به وضعیت درآمد، تمایلات سیاسی، جنسیت و حتی سن افراد پی برد.

۵- چشم‌هایتان
بر اساس یکی از مطالعات علمی، افرادی که چشم‌هایشان آبی است، عمدتا با دیگران توافق زیادی ندارند و در مقایسه با افرادی که چشم‌های تیره دارند، بیشتر در معرض اعتیاد به الکل قرار دارند. یکی دیگر از نظریه‌هایی که در مورد چشم‌ها وجود دارد این است که افرادی که از نگاه کردن ممتد به چشمان دیگران پرهیز می‌کنند، از عدم کنترل مناسب بر خود برخوردار بوده و اراده ضعیفی دارند.

۶- وقت شناسی‌
مسلما زمانی که دیر به یک قرار مهم می‌رسید، تاثیر منفی را به جا خواهید گذاشت. این در حالی است که زود رسیدن به یک قرار می‌تواند نشانه ملاحظات شما در ارتباط با دیگران و ارج نهادن به زمان آنها باشد. همچنین از نظم و ترتیب فکری و انگیزه فردی نیز خبر می‌دهد.

۷- نحوه دست دادن‌ با دیگران
مطالعات نشان می‌دهد افرادی که با قدرت با دیگران دست می‌دهند، عمدتا دارای اعتماد به نفس فراوان هستند. این افراد در مقایسه با سایرین برون‌گراتر هستند و بیشتر به بیان احساسات خود می‌پردازند و افراد چندان آرامی نیز به شمار نمی‌روند. از سوی دیگر کسانی که با قدرت اندکی دست می‌دهند، از اعتماد به نفس پایین‌تر برخوردارند و عمدتا به دنبال راحت‌ترین راه برای خروج از یک چالش هستند.