درنگ : پس از عرضه محصول کراس اوور هایما.اس۷ توربوشارژ و استقبال مشتریان از این برند و محصول و با توجه به نیاز و تقاضای مشتریان در بخش محصولات کراس اوور، ایران خودرو محصول جدید و جوان پسند هایما.اس۵ را به بازار معرفی کرد.

این محصول در سایت ایران خودرو خراسان به تولید خواهد رسید و طبق برنامه از دی ماه ۹۶ وارد بازار خواهد شد.

هایما ۵S، محصولی است که در سطح جهانی با نام کامپکت کراس اوور شناخته می شود. این خودرو در سال ۲۰۱۵ در نمایشگاه گوانگ ژو برنده جایزه سالانه بهترین SUV شهری شده و همچنین ۵ ستاره ایمنی از‏ NCAP – C دریافت کرده است.

  پیش‌فروش خودروی جدید سایپا آغاز نشد | قیمت سایپا برای محصول جدیدش

 

پیش بینی می‌شود هایما.اس۵  بتواند با مزایا و قیمتی رقابتی و امکانات روز و مدرن خود نسبت به خودروهای هم کلاس، سهم مناسبی از بازار خودروهای کراس اوور را از آن خود کند

 

قوای محرکه هایما ۵S دارای استاندارد آلایندگی یورو ۵ است. پیشرانه‌ ۵S توربو، چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ ۱.۵ لیتری توربوشارژ است که قدرت ۱۶۱ اسب بخار در دور موتور شش هزار دور بر دقیقه و گشتاور ۲۲۳ نیوتن‌متر از دور موتور هزار و۸۰۰ دور بر دقیقه تولید می‌کند که در مقایسه با خودروهای رقیب ایده‌آل به نظر می‌رسد.

هایما ۵Sخودرویی دوستدار محیط زیست به شمار می رود. میانگین مصرف سوخت ترکیبی این خودرو با گیربکسCVT، هشت لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش است و توان رسیدن به سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت را دارد.

  ۱۱ خودرو بی‌کیفیت بازار را بشناسید | تنها خودروی تک ستاره‌ای که دو ستاره شد

کراس‌اور جدید هایما، دارای ۶ ایربگ است و دوربین ۳۶۰ درجه با امکان دید نقاط کور، ترمز ضد قفل، سیستم توزیع متعادل نیروی ترمز، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم کمکی حرکت در سربالایی، سیستم کنترل کشش، قطع خودکار سوخت هنگام تصادف و باز شدن خودکار قفل درها، امکان خروج از صندوق‌عقب در مواقع اضطراری از دیگر امکانات هایما.اس۵ توربو هستند که بر سطح ایمنی این خودرو افزوده است.

هایما.اس۵  با مشخصات فنی و ظاهری و تجهیزات مدرنی که در اختیار دارد، رانندگی مطلوب و ایمنی را برای راننده فراهم می‌کند.

  لادای روسی جایگزین تندر ۹۰ ایرانی می‌شود؟

پیش بینی می‌شود، هایما.اس۵  بتواند با مزایا و قیمتی رقابتی و امکانات روز و مدرن خود نسبت به خودروهای هم کلاس، سهم مناسبی از بازار خودروهای کراس اوور را از آن خود کند.