قدمت استفاده از انگشتر به عنوان نشان و نماد تعلق زن و مرد و سمبل ازدواج کاملا مشخص نیست و دورترین نشانه های آن به ۴۸۰۰ سال پیش و مصر باستان بر میگردد. بعد ها و در اواخر قرن نوزدهم رسم بر دست کردن انگشتر از اروپا به سایر نقاط جهان نیز سرایت کرد و انگشتر ازدواج در دست چپ جا خوش کرد؛ در همان انگشتی که گفته میشود با رگ مستقیمی به قلب راه دارد. هر چه باشد حلقه در دست چپ نشان دهنده ازدواج است و آنها که فراموشش نمیکنند زوج هایی هستند که به دوام ازدواجشان دلگرمند .

 

میراندا کر

خبر ازدواج دوم میراندا کر مدل معروف با ایوان اشپیگل صاحب اسنپ چت یکی از ثروتمندترین‌های دنیای تکنولوژی را حتما شنیده‌اید؛ شاید هم نه. آنچه مهم است انگشتر ازدواج ۱۵۰ هزار دلاری عروس خانم با الماس دو و نیم قیراطی آن است.

آیرینا شایک

حلقه نامزدی مدل معروف ویکتوریا سیکرت و نامزد هنرپیشه معروف بردلی کوپر را می‌توانید در این عکس ببینید. این حلقه ازدواج که با حلقه کیت میدلتون دوشس کمبریج مقایسه می‌شود با الماس و زمرد ساخته شده است و آنقدر چشمگیر است که همه جا در دست  آیرینا باشد.

امل کلونی

امل علم الدین، همسر حقوقدان جورج کلونی، حلقه ازدواجی با الماس ۷ قیراط و قیمت تخمینی ۴۵۰ هزار دلار از جورج کلونی هدیه گرفته است. هر چند خود وی اعلام کرده که با توجه به ماهیت کارهای حقوق بشری که انجام می‌دهد، در زمان کار و حضور در دادگاه به جای این حلقه، حلقه ساده‌ای به دست خواهد کرد.

ملانیا ترامپ

بانوی اول آمریکا و همسر ترامپ رییس جمهور، حلقه ازدواجی با الماس ۱۲ قیراطی در دست دارد. قیمت این حلقه ۱٫۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. در بیشتر عکس‌ها البته ملانیا با حلقه ۱۸ قیراطی‌اش دیده می‌شود.

ویکتوریا بکهام

یکی از متفاوت‌ترین ماجراهای حلقه ازدواج متعلق به دیوید (فوتبالیست مشهور)  و ویکتوریا (طراح مد)  بکهام است. ویکتوریا در طی ۱۸ سال زندگی مشترک، ۱۳ حلقه ازدواج از طرف همسرش دیوید هدیه گرفته است و  ارزش این ۱۳ انگشتر شش و نیم میلیون دلار برآورد می‌شود.  در این عکس‌ها می‌توانید اولین و آخرین حلقه ازدواج ویکتوریا بکهام را ببینید.

 

کیت میدلتون

حلقه ازدواجی که در حال حاضر در دست کیت میدلتون است، همان حلقه ازدواجی است که ۱۹۹۶ و بعد از طلاق پرنسس دایانا، مادر ویلیام به گنجینه جواهرات سلطنتی برگردانده شد. این حلقه، یاقوت کبود ۱۲ قیراطی و ۱۴ تک نگین الماس دارد و در سال ۲۰۱۰ توسط پرنس ویلیام به کیت میدلتون دوسش کمبریج هدیه داده شد. هرچند برای اینکه انگشتر اندازه دست کیت باشد جواهر سازان سلطنتی سایز آن را تغییر دادند.

آنجلینا جولی

ماجرای ازدواج و جدایی هنرپیشه‌های هالیوودی همیشه در صدر خبرهای دنیای سلبریتی‌هاست. خبر طلاق ناگهانی برد پیت و آنجلینا جولی، این زوج خاص هالیوود با تعداد فرزندانی که داشتند تا مدت‌ها در صدر خبرهای سلبریتی‌ها بود.

حلقه ازدواجی که از طرف برد پیت به آنجلینا جولی هدیه داده شد حاصل یکسال زحمت و وقت گذاشتن برد پیت برای طراحی آن بود: انگشتر الماسی به وزن ۱۰ قیراط و ارزش ۲۵۰ هزار.

در خبرهای منتشره در مورد طلاق این زوج دوست داشتنی گفته شده که در برگه‌های طلاق، انجلینا درخواست کرده تا حلقه ازدواجش با برد پیت برای خودش بماند و بتواند آن را نگه دارد.

بیانسه

بیانسه حلقه ازدواجی به ارزش ۵ میلیون دلار و با ۱۸ قیراط الماس در دست دارد. این حلقه ازدواج هدیه جی زی رپر معروف (همسرش) است و با توجه به میزان ثروتی که اعلام کرده‌اند دور از ذهن نیست.


پیپا میدلتون

پیپا خواهر کیت میدلتون را همه به عنوان ساقدوش در مراسم عروسی خواهرش و در آن عکس معروفی که ادامه لباس کیت را گرفته به یاد می‌آورند.  تخمین زده می‌شود حلقه ازدواج پیپا میدلتون به ارزش ۲۶۰ هزار دلار  بین ۳ تا ۵ قیراط الماس داشته باشد.

لیدی گاگا

کمتر کسی است که خواننده جنجالی و متفاوت، لیدی گاگا را نشناسد. حلقه ازدواج  لیدی گاگا و تیلور کینی (در سال  ۲۰۱۶ از یکدیگر جدا شدند) الماس قلب ۸ قیراطی به ارزش ۵۰۰ هزار بود و بعد از طلاقشان به همسر سابق بازگردانده شد.

کیم کارداشیان

کانیه وست با اهدای انگشتر الماس ۵ قیراطی به کیم کارداشیان  از وی خواستگاری کرد و بله گرفت. هر چند این حلقه در جریان دزدی جواهرات کیم در پاریس از مجموعه جواهراتش دزدیده شد.

جسیکا بیل

جاستین تیمبرلیک خواننده معروف با تقدیم انگشتری ۱۸ قیراطی به نامزدش جسیکا بیل با وی ازدواج کرد.

 

ناتالی پورتمن

دختر کوچولوی فیلم لئو برای ازدواجش حلقه الماس به ارزش ۳۵ هزار دلار از نامزدش هدیه گرفت.