درنگ : داستان حضور و ظهور تبلیغات که روند سریعی را طی کرده است پیش از این در انحصار روزنامه‌ها، مجلات و تلویزیون بود و بعد بیلیوردها و فضاهای شهری نیز به مجموعه تبلیغات افزوده شدند. با ظهور شبکه‌های اجتماعی روند تبلیغات به سمت و سویی رفته که تاکنون وجود نداشته است. بسیاری از چهره‌ها و شخصیت‌های هنری امروزه اگر بر روی تبلیغ‌های بیلبورها هم دیده نشوند در صفحات شخصی خودشان در شبکه‌های اجتماعی خبر از همکاری با برندهای مختلف می‌دهند.

در بازه زمانی طولانی بعد از انقلاب و به دنبال آن جنگ تحمیلی چهره هیچک از شخصیت‌های تلویزیونی، سینمایی، ورزشی و هنری روی هیچ بیلبوردی در ایران دیده نشد  ولی در چند سال اخیر و با رفع محدودیت‌ها، هنرپیشه‌های زیادی به تبلیغات در زمینه‌های مختلف پرداخته‌اند. از آژانس املاک و آب معدنی تا کولر گازی و خمیردندان. در این میان همیشه حضور زنان در تبلیغات با حرف و حدیث‌های بسیاری همراه بوده است: از اتهام به استفاده ابزاری تا ممنوع التصویر شدن در تلویزیون. با این همه برندهای مختلفی در زمینه محصولات مد و زیبایی، لوارم خانگی و پوشاک با هنرپیشه‌های خانم همکاری داشته‌اند و در رابطه‌ای دو سویه هنرپیشه‌ها نیز به عنوان سفیر آن برند به خصوص در جامعه حضور پیدا کرده‌اند.

  تبلیغ خلاقانه و زیبای شرکت فورد پس از رفع ممنوعیت رانندگی زنان سعودی

هر چند بسیاری از برندها به جز یکی دو مورد با تصویر حضور زنان شانس نمایش در بیلبوردها را نداشته‌اند، یکی ژیلا صادقی در تبلیغ لوازم خانگی و دیگری با فاصله چند سال حضور بهنوش بختیاری در تبلیغ مبلمان. البته حساسیت حضور خانم‌ها در بیلبورهای تبلیغات شهری گویا فقط در مورد چهره‌های سینمایی و تلویزیونی است چرا که در تبلیغات برندهای مختلف فرش در تهران شاهد تصاویر زنان به وفور هستیم.

حضور زنان در بیلبوردهای تبلیغاتی

 

اما کدام خانم‌های هنرپیشه سفیر برندهای مختلف بوده‌اند؟

  • نیکی کریمی 

برند مون بلان. یکی از لوکس‌ترین برندها در زمینه تولید جواهرات و زیور آلات، ساعت، خودکار و … است. سفیر این برند در ایران نیکی کریمی و پوریا پورسرخ بوده‌اند.

حضور جنجال برانگیز و پرسر و صدای نیکی کریمی در تبلیغ تلفن ایتل. ماجرایی که به بخش اخبار ۲۰:۳۰ تلویزیون رسید و ماجرای استفاده ابزاری از زن در تبلیغات به صورت جدی مطرح شد. فیلم و تصویر این تبلیغ را در زیر ببنید.

  آگهی عجیب؛ «پارتنر زبان خانم و همبازی می‌خواهم!» | هشدار درباره تبلیغات بی‌شرمانه

 

نیکی کریمی و تبلیغ برند مون بلان

 

فیلم حضور نیکی کریمی در تبلیغ آیتل را ببینید:

 

  • مهناز افشار

 

 

حضور مهناز افشار در تبلیغات رسمی برند فوق لوکس شانزه لیزه (قیمت‌های بالای ساعت‌های این برند از ۱۵ میلیون تومان شروع می‌شود) سر و صدای زیادی کرد. علاوه بر این، افشار اولین مدل محجبه این برند در سطح جهانی نیز بود. مهناز افشار بعد از ساعت شانزه لیزه در تبلیغات برند پوشک پمپرز شرکت کرد. او در این تبلیغ دخترش را نیز همراه خود به تصاویر تبلیغاتی برد.

 

حضور مهناز افشار در افتتاحیه فروشگاه شانزه لیزه پالادیوم

 

مهناز افشار بعد از ساعت شانزه لیزه در تبلیغات برند پوشک پمپرز

 

مهناز افشار و دخترش در تبلیغات برند پوشک پمپرز

 

  • بهنوش بختیاری 

تبلیغ لوازم خانگی دوو آن هم در فضای مغازه‌ای در خیابان جمهوری اولین حضور جدی بهنوش بختیاری در تبلیغات بود.

همکاری گسترده و نزدیک با برند چرم پاندورا و افتتاح شعبه‌های مختلف آن در شهرستان‌های مختلف با حضور بهنوش بختیاری باعث شد تا مدت‌ها این خبر صدر خبرهای تبلیغاتی هنرپیشه‌ها باشد.

بهنوش بختیاری به تیلیغ مبلمان هم ورود پیدا کرد. این بار تجربه فضای تبلیغاتی مانند مبلمان که تا کنون هنرپیشه زنی در آن حوزه حضور نداشته است.

این بازیگر زن در تیلیغ برند لباس که گفته شد متعلق به خواهر همسر اوست نیز حضور یافته است.

آخرین تبلیغی که بهنوش بختیاری حضور داشته است مربوط به فروشگاه عطر است.

 

حضور بهنوش بختیاری در تبلیغ لوازم خانگی دوو

 

همکاری گسترده و نزدیک بهنوش بختیاری با برند چرم پاندورا

 

بهنوش بختیاری به تیلیغ مبلمان هم ورود پیدا کرد

 

بهنوش بختیاری روی بیلبوردها | حضور بیلبوردی این تبلیغ نشان دهنده رفع موانع و مشکلاتی است که قبلا وجود داشتند

 

حضور بهنوش بختیاری در تبلیغات یک برند پوشاک

 

ویدئوی عجیب حضور بهنوش بختیاری در تبلیغات یک فروشگاه عطر را در زیر ببینید.

 

  • نفیسه روشن 

ورودی پارکینگ‌های مجتمع‌های بزرگ خرید مانند کوروش، مگا مال و … شاهد حضور بیلبوردهای متفاوتی با حضور نفیسه روشن برای تبلیغ روسری با برند میس اسمارت بودند.

 

نفیسه روشن و تبلیغ روسری‌های یک برند

 

ژیلا صادقی

حضور متفاوت مجری تلویزیون ژیلا صادقی در تبلیغات لوازم خانگی کنوود سر و صدای زیادی کرد. بعد از حضور بیلبوردی این تبلیغ و غیبت طولانی مدت ژیلا صادقی حرف و حدیث‌های زیادی به شایعه ممنوع التصویر شدن او دامن می‌زدند. البته بعدها ژیلا صادقی با برنامه «نگی که نگفتی» روی انتن شبکه دو سیما رفت.

 

حضور ژیلا صادقی در تبلیغات لوازم خانگی کنوود

 

حضور متفاوت مجری تلویزیون ژیلا صادقی در تبلیغات لوازم خانگی کنوود

 

ژیلا صادقی و حضور در تبلیغات یک برند دیگر

 

  • الیکا عبدالرزاقی 

الیکا عبدالرزاقی با همراهی همسرش به عنوان زوج هنری در این تبلیغ شرکت کردند. تبلیغی که تا به امروز تنها تبلیغ زوج‌های هنرمندان است. هرچند مدل تبلیغ بیشتر شبیه به تبلیغ‌های دهه ۵۰ مجله خواندنی‌ها است.

 

حضور زن و شوهر بازیگر در تبلیغات

 

  • بهاره رهنما 

بهاره رهنما در تبلیغات مختلفی حضور داشته است. جواهرات، سالن زیبایی، کیف و کفش، کلینیک زیبایی و دندانپزشکی ، و … بخش از مشاغلی هستند که خانم رهنما به معرفی و تبلیغ آنها پرداخته است. اما هیچکدام از این تبلیغ‌ها در بیلبوردها و رسانه‌های عمومی پخش نشده‌اند.

 

بهاره رهنما در تبلیغات مختلفی حضور داشته است

 

هیچکدام از تصاویر بهاره رهنما در تبلیغ‌ها در رسانه‌های عمومی پخش نشده‌اند

 

  • مهتاب کرامتی 

مهتاب کرامتی در تبلیغ سامسونگ. سامسونگ این تبلیغ را به نفع کودکان امید و با هدف تجهیز مناطق محروم به تکنولوژی و تجهیزات جدید برای جوانان، نوجوانان و کودکان انجام داد.

 

مهتاب کرامتی در تبلیغ سامسونگ

 

  • گلوریا هاردی 

گلوریا هاردی با برند فرانسوی ارگانیک لوازم آرایش لکسیون همکاری کرده است.

 

همکاری گلوریا هاردی با برند فرانسوی ارگانیک لوازم آرایش لکسیون