درنگ: در دنیا اماکنی وجود دارند که ورود به آن‌ها برای افراد عادی ممنوع است و شاید شما تا به حال حتی اسمشان را هم نشنیده باشید. در این مطلب با این اماکن آشنا می‏‌شوید:

جزیره مار | برزیل

این جزیره خانه اصلی نوعی از انواع مارها است که مرگبارترین در دنیا هستند. نام این مار افعی سرنیزه‎ای طلایی است. میانگین مارهای این جزیره یک در هر متر مربع است. ورود هر انسانی به این جزیره به دستور دولت برزیل ممنوع است و تیم‌های تحقیقاتی هم فقط در شرایطی اجازه ورود دارند که پزشک همراهشان باشد.

 

بافر زون | قبرس

در سال ۱۹۷۴ سربازان ترکیه به قبرس حمله کردند و وقتی جنگ پایان یافت اتحادیه اروپا کنترل جزیره‎ای خالی از سکنه که بافر زون نام دارد و متعلق به نیکوزیا است را به دست گرفت. در این جزیره دیوارهایی وجود دارد که از سمت شمال ترکیه را از یونان جدا کرده است. پشت دیوارها اما شهری متروک قرار دارد که چندین دهه است کسی به آن وارد نشده و کسی هم اجازه ورود ندارد.

 

 

مقبره کین شی هونگ | چین

در سال ۱۹۷۴ کشاورزان مقبره اولین امپراطور پین را کشف کردند. در آن ناحیه باقی مانده اجساد ۲ هزار سرباز هم پیدا شد و انتظار می‏‌رود ۸ هزار سرباز دیگر هم وجود داشته باشد. اما دولت چین با هدف احترام به مردگان ورود به این منطقه را ممنوع کرده و مانع از حفاری خاک آن شده است.

 

 

چرنوبیل | اوکراین

در آوریل ۱۹۸۶ انفجاری در نزدیکی چرنوبیل رخ داد (در آن زمان منطقه متعلق به شوروی بود) و این بدترین حادثه اتمی تاریخ بود. شمارش افرادی که در این اتفاق مردند ممکن نیست اما تخمین زده می‎شود که حداقل ۹ هزار نفر از بین رفته باشند. همچنین میلیون‎ها نفر از اشعه‎های آن مبتلا به سرطان خواهند شد. بیش از ۳۰ سال از آن اتفاق گذشته و هنوز پاکسازی منطقه ادامه دارد.

 

 

منطقه ۵۱ | نوادا امریکا

در این منطقه از امریکا ورود افراد ممنوع است و گفته می‌‏شود مطالعات مربوط به فعالیت‎های عجیب، خارجی و ناسازگار در آن انجام می‎شود. این منطقه یک منطقه نظامی نامگذاری شده و با این عنوان ورود به آن ممنوع شده است.

 

 

جزیره دیده‏‌بانی شمالی | هند

در خلیج بنگال جزایر آندامان و نیکوبار قرار دارند. بیشتر این جزایر متعلق به هند است. اما جزایر دیده‌‏بانی که ۶۰ هزار سال قدمت دارند جزو اماکنی است که مدت‎هاست کسی اجازه ورود به آن را نداشته است. در سال ۲۰۰۶ دو ماهی‏گیر با یک قایق به آن جزیره نزدیک شدند که دیده‎بان‌ها هر دو را کشتند.

 

 

آرشیو محرمانه واتیکان | واتیکان سیتی

مدارکی در خانه‏‌ای که شدیدا تحت تدابیر امنیتی است نگهداری می‎شوند. قفسه‏‌های این خانه ۵۳ مایل طول دارد و اسنادی در آن وجود دارد که مربوط به قرن هشتم و بعد از آن است. مدارک آن از سال ۱۸۸۱ در اختیار محققان قرار گرفته است، اما ورود به این خانه کار آسانی نیست.

 

 

غار لاسکو | فرانسه

در سال ۱۹۴۰ نقاشی‎هایی مربوط به دوران ما قبل تاریخ کشف شد و بعد از جنگ جهانی دوم این غار را تبدیل به مقصد مورد علاقه توریست‌ها کرد اما تنفس توریست‌ها موجب آسیب به نقاشی‎ها شد. در سال ۱۹۶۳ این غار بسته و دسترسی عموم به آن ممنوع شد. تنها محققان اجازه ورود به این غار را دارند.