درنگ: در سال‌های اخیر، شکارچیان و قاچاقچیان انرژی خود را روی نوعی تجارت عاج متمرکز کرده‌اند، زیرا صاحبان این عاج‌ها هزاران سال پیش از بین رفته‌اند و قیمت هر یک عاج نیز بیش از ۳۰ هزار دلار خواهد بود.

با این‌همه جستجو و استخراج این استخوان‌ها کار ساده‌ای نیست. عکاسی به نام آموس چپل با گروهی از این قاچاقچیان همراه شده‌ است، افرادی که در حیات وحش روسیه به صورت غیرقانونی به دنبال بقایای ماموت‌ها می‌گردند.

قاچاقچیان برای جستجوی عاج ماموت‌ها باید چندین‌ ساعت از مناطق شهری فاصله بگیرند و وارد اعماق صفحات یخی سیبری شوند تا شاید بتوانند به طلای سفید سیبری دسترسی پیدا کنند. فرار از گشت‌های پلیس بخش دیگری از چالش این افراد است. قاچاقچیان باید دمای درحد انجماد منطقه، ‌خطر حمله خرس‌ها و حشرات موذی را تحمل کنند به این امید که چیزی بیابند که ارزش تمامی این خطرات را داشته باشد.

یک عاج ۶۵ کیلوگرمی ماموت ارزشی برابر ۳۴ هزار دلار دارد. همچنین شاخ رینوسروس، گونه‌ای از کرگدن‌های اولیه که در ویتنام به پودری تبدیل شده و به عنوان دارو مصرف می‌شود،‌ ۱۴ هزار دلار قیمت دارد. قاچاقچیان برای تجسس از پمپ‌های آب استفاده می‌کنند تا بتوانند زمین یخ‌زده را حفاری کنند. این عملیات در فصا تابستان انجام می‌شود تا تحمل سرمای هوا برای آنها راحت‌تر باشد.