محمدرضا عطایی در این باره به درنگ  گفت: در این بازدید بیش از ۱۰۰ نفر از بلند قامتان شهر تهران و کرج به همراه خانواده و دوستان به بخش‌های مختلف آسایشگاه کهریزک شامل سالمندان، معلولان، بیماری‌های خاص و ام.اس رفتند.

وی درباره سایر برنامه‌های این انجمن اظهار داشت: سایر علاقمندان می‌توانند در برنامه‌های خیریه این انجمن حضور داشته باشند. برای شرکت در برنامه‌های خیریه از یک تا دو هفته قبل اطلاع‌رسانی انجام می‌شود. تمام برنامه‌های خیریه و مناسبتی انجمن شامل روز پدر، روز مادر، اعیاد شعبانیه و عید نوروز است. اعضای این انجمن لیست اقلام مورد نیاز کهریزک را به منظور برآورده کردن نیازها از مسئولان کهریزک دریافت می‌کنند.

به گفته مدیر انجمن قدبلندان ایرانی، از دیگر اقدامات انجمن قدبلندان ایرانی، پخش پیتزا برای یک موسسه خیریه کودکان بود که دو تا سه بار این امر اتفاق افتاد. این موسسه خیریه کودکان چهار تا هفت ساله را تحت پوشش خود قرار داده است. کودکان حاضر در این خیریه تاکنون پیتزا نخورده بودند که با با همکاری یکی از مراکز طبخ فست فود به ۴۰ تا ۵۰ نفر از این بچه‌ها پیتزا داده شد.

عطایی افزود: همچنین با کمک خیریه قدبلندهای ایران، جشن تولد بچه‌های آسمان یعنی معلولین ذهنی در جاده فشم برای چندمین بار برگزار شد.

یادآوری می‌شود: پیش از این، نام انجمن، «قدبلندهای خاص» بود اما بعد از مدتی به «قدبلندهای ایرانی» تغییر نام پیدا کرد.